Картка громади

Меморіальний музей-садиба Вол. І. Немировича-Данченка та М.О.Корфа

Історія створення Меморіальний музей-садиба Вол. І. Немировича-Данченка (відділ Донецького обласного краєзнавчого музею) – пам’ятка національного значення України. Знаходиться в селі Нескучному Великоновосілківського району Донецької області. Був відкритий в 1992 році в будівлі садиби барона Миколи Олександровича Корфа (1834 – 1883) –  вченого, педагога, просвітника, публіциста, громадського діяча, родоначальника бібліотек у нашому регіоні. Він створив близько 100-та шкіл в Катеринославській губернії, новий метод навчання читанню та новий тип школи – «корфівську трьохзимку». До садиби прилягає Нескучненський ліс, який є ландшафтним заказником.

20:42 22.07.2021

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА ВЕЛИКОНОВОСІЛКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Село Больший Янисоль засноване в 1779 році греками – переселенцями, вихідцями з кримських поселень Селгір Єни – Сала (розмовляли на греко-румейській мові) і Великого Єни – Сала (розмовляли на греко – урумській (татарській) мові). Єни-Сала, Янисоль – все це в перекладі з татарської означає Нове село. Румеї часто між собою називали своє село Янисоль як Тернихор, що в перекладі з румейського знов таки означало Нове село. Так, зі дня свого заснування і до 1946 року село мало назву Больший Янисоль.

15:47 21.07.2021