Зупини домашнє насильство

Дата: 19.02.2021 14:32

Що таке домашнє насильство та які його наслідки? Про це велась мова на семінарі у Великоновосілківському районному центрі зайнятості проведеного 17 лютого Благодійним фондом “Слов’янське серце”.

Через запровадження карантинних обмежень, які необхідні для боротьби з пандемією коронавірусу, у світі відбулося різке зростання випадків домашнього насильства. За статистикою Мінсоцполітики, найбільше від нього страждають саме жінки – їхні звернення становлять майже 90%. Щоб захистити постраждалих від дій агресора та пережити кризовий період, в Україні створюють шелтери – спеціальні притулки, де жінка може отримати захист та необхідну допомогу.

03 лютого 2021 року, Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі прийнято в першому читанні.

Прийняття цього Закону дозволить призначати більш ефективний вид покарання за вчинення правопорушень, знизить рівень латентності цього правопорушення та сприятиме практичній реалізації права постраждалої особи на відшкодування матеріальних збитків і моральної шкоди, завданих кривдником.

Люди повинні чітко розуміти, що таке домашнє насильство, і не боятися звертатися до служб підтримки і поліції. Це важливо і для того, щоб поліція зафіксувала випадок, аби згодом розуміти, чи був він одиночним, чи це вже системність.

Наголошуємо, що якщо ви особисто стали жертвою, або свідком домашнього насильства – НЕ МОВЧІТЬ!

Звертайтеся на гарячу лінію для осіб, які постраждали від домашнього насильства: +380504202092.