КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Великоновосілківської селищної ради

Дата: 04.03.2021 10:23

Метою роботи комунальної установи є забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини.

Завданнями центру є:

1. Проведення комплексної  оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, в тому числі коефіцієнта її інтелекту (здійснюється практичними психологами ІРЦ), розроблення рекомендацій щодо освітньої програми, особливостей психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг відповідно до потенційних можливостей дитини.

2. Надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються у закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти.

3. Участь фахівців центру у командах психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої та дошкільної освіти.

4. Ведення реєстру дітей, котрі пройшли комплексну оцінку і перебувають на обліку ІРЦ.

5. Ведення реєстру закладів освіти, а також реєстр фахівців,  котрі надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові  послуги дітям з особливими освітніми потребами.

6. Надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками закладів дошкільної, загальної середньої, професійної ( професійно-технічної) освіти та інших закладів освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, з питань організації інклюзивного навчання.

7. Надання методичної допомоги педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладів освіти,

8. Консультування батьків або законних  представників дітей з особливими овітніми потребами стосовно мережі закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладів освіти, які  забезпечують здобуття загальної середньої освіти, та зарахування до цих закладів.

9. Надання консультативної та  психологічної допомоги, проведення бесід з батьками (законними представниками) дітей з особливими освітніми потребами у  формуванні позитивної мотивації щодо розвитку таких дітей.

10. Проведення моніторингу динаміки розвитку дітей з особливими освітніми потребами шляхом взаємодії з їх батьками (законними представниками) та закладами освіти, в яких вони навчаються .

11. Організація інформаційно-просвітницької діяльності шляхом проведення конференцій, семінарів, засідань за круглим столом, тренінгів, майстер-класів з питань надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами.

12. Взаємодія з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, закладами освіти, закладами охорони здоров’я,  установами соціального захисту, службою у справах дітей,  громадськими організаціями щодо надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами, починаючи з раннього віку.

У КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» ВСР працюють 5 фахівців: директор, практичний психолог, вчитель-дефектолог, вчитель-логопед та вчитель-реабілітолог.

Для надання якісних корекційно-розвиткових послуг, виділили окреме приміщення та коштами місцевого бюджету  зробили ремонтні роботи покрівлі, фасаду, огорожі та проведені внутрішні роботи. Заклад було оснащено відповідно до сучасних вимог де є кабінети:  ЛФК, вчителя-логопеда, вчителя-дефектолога та практичного психолога. Встановлено відео спостереження за допомогою якого, батьки дітей з ООП можуть спостерігати за роботою фахівців.

На сьогодні КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» ВСР відвідують 25 дітей які пройшли  комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Центр знаходится за адресою: вул. Центральна, б. 6, смт Велика Новосілка,  Донецька обл..,  85500.

Балабан Євгенія Володимирівна – директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Великоновосілківської селищної ради, 098 238 90 41