КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Великоновосілківської селищної ради

Дата: 04.03.2021 10:23

Інклюзивно-ресурсний центр є установою, що утворюється з метою забезпечення права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку особи (далі - комплексна оцінка) та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.

Основними завданнями інклюзивно-ресурсного центру є:

-  проведення комплексної оцінки, у тому числі повторної, та здійснення системного кваліфікованого супроводу осіб у разі встановлення у них особливих освітніх потреб;

- надання рекомендацій закладам освіти щодо розроблення індивідуальної програми розвитку особи;

- консультування батьків, інших законних представників особи з особливими освітніми потребами щодо особливостей її розвитку;

- забезпечення участі педагогічних працівників інклюзивно-ресурсного центру:

а) у діяльності команди психолого-педагогічного супроводу особи з особливими освітніми потребами;

б) у семінарах, тренінгах, майстер-класах для підвищення кваліфікації педагогічних працівників, обміну досвідом тощо;

-  надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових та інших послуг дітям з особливими освітніми потребами:

а)дітям раннього та дошкільного віку, які не відвідують заклади дошкільної освіти;

б) дітям, які здобувають освіту у формі педагогічного патронажу;

- визначення потреби в асистенті учня та/або супроводі дитини з особливими освітніми потребами в інклюзивному класі (групі);

-  визначення рівня підтримки особи з особливими освітніми потребами в закладі освіти;

- надання консультативної, психологічної допомоги батькам, іншим законним представникам осіб з особливими освітніми потребами у формуванні позитивної мотивації щодо розвитку таких дітей та підвищення обізнаності щодо організації їх навчання і виховання;

- інформування громади про діяльність інклюзивно-ресурсного центру та взаємодія з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, закладами освіти, закладами охорони здоров’я, закладами (установами) соціального захисту населення, службами у справах дітей, громадськими організаціями тощо.

В основі діяяльності ІРЦ є забезпечення права дитини на освіту. Тому ІРЦ здійснює свою діяльність з урахуванням таких принципів як:

- повага та сприйняття індивідуальних особливостей дітей;

- дотримання найкращих інтересів дитини;

- недопущення дискримінації та порушення прав дитини;

- конфіденційність;

- доступність освітніх послуг з раннього віку;

- міжвідомча співпраця.

Діяльність інклюзивно-ресурсного центру забезпечують  фахівці (консультанти) інклюзивно-ресурсного центру (практичні психологи, вчителі-реабілітологи, вчителі-логопеди, інші вчителі-дефектологи).

САМОСТІЙНО  ПОДАТИ ЗАЯВУ НА ПРОВЕДЕННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ОЦІНКИ РОЗВИТКУ ДИТИНИ МОЖНО НА ПОРТАЛІ ІРЦ :

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ:

документ, що посвідчує особу батьків (одного з батьків) або законних представників;

свідоцтво про народження дитини;

індивідуальна програма реабілітації дитини з інвалідністю (у разі інвалідності);

форма первинної облікової документації № 112/0 “Історія розвитку дитини”, затвердженої МОЗ, у разі потреби - довідки від психіатра.

Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Великоновосілківської селищної ради розташована за адресою:

Вул.. Центральна, б.6, смт Велика Новосілка, Донецької обл..

Тел. +380982389041

E-mail 42326629@mail.gov.ua

Балабан Євгенія Володимирівна – директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Великоновосілківської селищної ради, 098 238 90 41