ВЕЛИКОНОВОСІЛКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ ІНФОРМУЄ

Дата: 12.03.2021 13:15

Легальна зайнятість – це захист прав та гарантій громадян.

«Тіньова» зайнятість, «тіньова» заробітна плата (так звана «зарплата в конвертах») – проблемні явища, що, на жаль, на сьогодні залишаються актуальними. Про це велось на онлайн вебінарі проведеного                           11 березня 2021 року Великоновосілківським районним центром зайнятості  разом з представником Великоновосілківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області. Використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, що суттєво впливають на життя людини. Негативний вплив тіньової зайнятості стосується й суспільної небезпеки, адже всі люди є споживачами послуг у сфері громадського харчування, торгівлі, транспорту, будівництва тощо, тож необхідна їх висока якість. Також тіньова зайнятість певним чином сприяє поширенню професійних захворювань, підвищенню рівня аварійності на дорогах, зростанню ризиків виникнення нещасних випадків на виробництві, адже офіційно неоформлений працівник не проходить обов’язкового медичного обстеження, з ним не проводяться інструктажі, навчання з техніки безпеки, охорони праці тощо. Крім цього, використання прихованих трудових відносин призводить і до зменшення надходжень до бюджету держави. Отже, питання легалізації зайнятості населення є надзвичайно важливими.

Кожен сам повинен вирішувати – чи жити одним днем чи мати впевненість у майбутньому та бути захищеним соціально. Але хочеться ще раз нагадати – лише легальне працевлаштування гарантує людині її конституційні права.