A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великоновосілківська громада
Донецька область, Волноваський район

КУ Центр надання соціальних послуг Великоновосілківської селищної ради «Турбота»

Дата: 15.03.2021 09:18
Кількість переглядів: 701

На території Великоновосілківської громади соціальні послуги людям похилого віку надає Центр надання соціальних послуг Великоновосілківської селищної ради «Турбота», який включає:

 • стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання людей похилого віку; це будинок престарілих. На теперішній час (вересень 2020) постійно проживають 68 осіб. Карантинні заходи суворо дотримуються.
 • відділення організації надання адресної допомоги;
 • відділення соціально – побутової адаптації;
 • відділення соціальної допомоги вдома.

Центр надає людям похилого віку послуги швачки, перукаря, соціального працівника.

Центром проводиться виїзд мультидисциплінарної команди до віддалених населених пунктів району у складі перукаря, соціальних робітників та працівників центру для надання соціальних послуг особам похилого віку.

Програма соціального захисту населення Великоновосілківської селищної ради на 2021-2025 роки, затверджена рішенням Великоновосілківської селищної ради від 15.12.2020 № 8/2-64, розрахована на реалізацію заходів протягом п’яти років з 2021 по 2025 роки. Орієнтовне фінансування з місцевого бюджету – 1560,0 тис. грн.

Останнім часом стрімко зросла кількість звернень від громадян селищної ради, які потребують надання грошової допомоги, на високовартісні операції, довготривале лікування, на поховання близьких, у зв’язку з іншими непередбаченими обставинами, що потребує значних обсягів фінансових ресурсів. Програма передбачає надання одноразової матеріальної допомоги на поховання деяких категорій населення. Надання матеріальної допомоги дозволяє підтримати найнужденіших громадян у складний для них час та зменшити соціальну напругу.

Програма реалізується у повному обсязі, передбаченому місцевим бюджетом на 2021 рік. Її мета - підвищення якості та ефективності соціальних послуг найуразливіших верств населення, поліпшення соціального добробуту населення селищної ради за рахунок підвищення конкурентоспроможності та подальшого економічного зростання. Серед проблем можна виокремити таку: велика частка ВПО та велика частка пенсіонерів збільшують витрати місцевого бюджет на забезпечення соціальних стандартів, передбачених державними нормативними документами.

Спільна Програма «Ветеран» Великоновосілківської селищної ради на 2021-2025 роки (2100 тис. грн. з селищного бюджету), розроблена на виконання Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист».

Враховуючи чисельність ветеранів війни та праці, які мешкають у селищній раді та у сільських радах (біля 13 тис. осіб - 31% населення), високий авторитет їх серед односільчан, цілеспрямована робота з даною категорією населення з різних напрямів буде слугувати важливою підтримкою органів місцевого самоврядування у справі збереження здорової моральної атмосфери у суспільстві, формуванні активної громадянської позиції жителів.

Горбулін Олександр Анатолійович - директор Комунальної установи Центр надання соціальних послуг Великоновосілківської селищної ради «Турбота», 050 159 77 76

 

При Комунальній установі Центр надання соціальних послуг Великоновосілківської селищної ради «Турбота» створений новий підрозділ – ВІДДІЛЕННЯ НАТУРАЛЬНОЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ ВДОМА.

З початку 2022 року при Комунальній установі Центр надання соціальних послуг Великоновосілківської селищної ради «Турбота» створений новий підрозділ – ВІДДІЛЕННЯ НАТУРАЛЬНОЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ ВДОМА.

ЯКІ СОЦІЛЬНІ ПОСЛУГИ НАДАЮТЬСЯ ВІДДІЛЕННЯМ

 • догляд вдома;
 • натуральна допомога.

СОЦІЛЬНІ ПОСЛУГИ НАДАЮТЬСЯ

особам, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах і які не здатні (частково нездатні) до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги

ХТО МАЄ ПРАВО ОТРИМУВАТИ ТАКІ ПОСЛУГИ

 • особи похилого віку, у тому числі з когнітивними розладами;
 • особи з інвалідністю, у тому числі з психічними та поведінковими розладами (крім осіб, які страждають на психічні розлади і вчинили суспільно небезпечні діяння та отримують амбулаторну психіатричну допомогу в примусовому порядку за рішенням суду);
 •  дітям з інвалідністю віком від трьох до 18 років;
 •  особам з тяжкими формами захворювання (у тому числі до встановлення інвалідності);
 • особам, які виховують дитину без батька (матері), та в яких виховуються діти з інвалідністю;
 •  діти, яким не встановлено інвалідність, але які хворі на тяжкі захворювання;
 • особам, яким завдана шкода пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією;
 • бездомним особам;
 • особам, звільненим від відбування покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк;
 • біженцям, особам, які потребують додаткового захисту за місцем проживання (вдома) або у приміщенні Центру «Турбота» протягом робочого дня.

УМОВИ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ТАКИМ ВІДДІЛЕННЯМ

залежать від середньомісячного сукупного доходу особи, тому можуть надаватись:

за рахунок бюджетних коштів (БЕЗКОШТОВНО):

- особам з інвалідністю І групи;

- особам, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше  двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.  

з установленням диференційованої плати, залежно від доходу отримувача соціальних послуг (ЧАСТКОВА ОПЛАТА):

-  отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для вищезазначеної категорії осіб.

за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб (ПОВНА ОПЛАТА):

-  отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб;

-    понад обсяги, визначені державними стандартами соціальних послуг. 

ВІДДІЛЕННЯ НАТУРАЛЬНОЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ ВДОМА

НАДАЄ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ «ДОГЛЯД ВДОМА» ТА «НАТУРАЛЬНА ДОПОМОГА», ЯКІ ПЕРЕДБАЧАЮТЬ:

- допомога у веденні домашнього господарства - закупівля та доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, годування, прибирання житла, прання, дрібний ремонт одягу;

- допомога у самообслуговуванні - допомога у вмиванні, обтиранні, обмиванні, вдяганні, роздяганні, зміні натільної та постільної білизни, у користуванні туалетом тощо;

- допомога при пересуванні по квартирі;

- допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами - виклик лікаря, житлово-комунальних служб, транспортних служб (соціальне таксі),

- відвідування хворих у закладах охорони здоров’я,

- допомога в оформленні субсидій, інших документів, здійснення платежів;

- обробіток присадибних ділянок (не більше ніж 0,02 гектара);

- перукарські послуги;

- допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними;

- психологічна підтримка (бесіди, спілкування, мотивація до активності);

- надання інформації з питань соціального захисту населення.

ФОРМА НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ

за місцем проживання отримувача соціальних послуг (вдома) або у приміщенні Центру «Турбота» протягом робочого дня.

ТЕРМІН НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ

відділення згідно з умовами договору, затвердженим графіком роботи та індивідуальним планом надання соціальних послуг надає соціальні послуги:

постійно:

 • особам III групи рухової активності – 1–2 рази на тиждень (за необхідності),
 • особам ІV групи рухової активності, дітям з інвалідністю – 2–3 рази на тиждень;
 • особам V групи рухової активності, дітям, які потребують паліативної допомоги, – 5 разів на тиждень;

періодично –2–4 рази на місяць;

тимчасово (визначений у договорі період).

У ВІДДІЛЕННІ ДІЄ ПУНКТ ПРОКАТУ ТЕХНІЧНИХ ТА ІНШИХ ЗАСОБІВ РЕАБІЛІТАЦІЇде можна отримати у тимчасове користування засоби реабілітації.

При відділенні створено спеціалізоване формування – МОБІЛЬНА СОЦІАЛЬНА СЛУЖБА для надання вразливим категоріям населення своєчасної та якісної допомоги з надання соціальних послуг у віддалених населених пунктах.

Ми завжди до Ваших послуг!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь