ІСТОРИЧНА ДОВІДКА АНДРІЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Дата: 29.07.2021 10:20

До складу колишньої Андріївської сільської ради входили села: Андріївка, Шевченко, Петропавлівка та Слов’янка.

Кількість садиб - 881, загальна площа території - 841,700 га.

Загальна кількість населення складає 1667 чоловік, з них жінки - 1043, чоловіки - 624.

Село Андріївка є найбільшим й найстарішим на території колишньої Андріївської сільської ради, засноване в 1660 році запорізьким козаком Андрієм Сологубом.

Кількість населення складає 1229 чоловік, з них жінки - 805, чоловіки - 424. Кількість садиб - 676, площа - 587,700 га. Село розташоване в північно-східній частині колишнього Великоновосілківського району, на відстані 32 км від смт Велика Новосілка, та в 25 км від найближчої залізничної станції Роя. З півночі на південь по території села проходить автодорога Покровськ - Велика Новосілка, по якій здійснюються зовнішні зв’язки. На території села розташована історична пам’ятка - перлина села, дерев’яна православна церква Різдва Пресвятої Богородиці, яка була збудована нащадками перших поселенців - запорізьких козаків у 1797 році, і є найстарішою діючою дерев’яною православною церквою на території Донецької області. Здавна в селі існувала своя хлібопекарня, молокозавод, цегельний завод, працювало декілька шкіл, дитячій садочок та лікарня. В довоєнні часи Андріївка була районним центром, до складу якого входили найближчі села та хутори.

Зараз на території села є 2 кафе («Усадьба» і «Сармат»), працює 5 магазинів. В центрі села розташований парк, в якому розміщено меморіальний комплекс загиблим воїнам-односельчанам і визволителям села у Другій Світовій Війні. Також в парку розміщено пам’ятник односельцю, воїну-афганцю Валерію Зуєнко та пам’ятник засновнику села Андрію Сологубу. Квітчають парк розкішні алеї, засаджені кущами роз, та декоративними деревами. Це сучасне надбання стало можливим завдяки безкорисній допомозі і наполегливій праці місцевих фермерів, не байдужих мешканців села та їх родин. Сучасною родзинкою парку також є невеличка стела «Я люблю Андріївку», яку прикрашає розкішна алея з роз.

Також в центрі села, неподалік від адміністративного приміщення колишньої сільської ради, розташована сучасна амбулаторія, яку було збудовано завдяки президентському проекту та нещодавно запущено в експлуатацію. Амбулаторія оснащена сучасним обладнанням, необхідним для якісного і комфортного медичного огляду та надання первинної медичної допомоги. З обох боків амбулаторія прикрашена гарними клумбами та сучасними доріжками.

За селом, з південної сторони, біля старого русла річки Вовчої, є ще один інженерний об’єкт - старий міст через річку. Нажаль, з часів Другої Світової Війни він зруйнований, аби перешкодити німецьким загарбникам переправлятися через річку, його довелося підірвати. Кажуть, існує легенда, що під час підриву мосту загинула жителька села, яка в цей час переганяла свою корову на інший берег. Але чи було це насправді, ніхто вже напевне і не згадає…

Село Шевченко, друге по величіні на території колишньої ради, було засноване в 1922 році в основному вихідцями села Андріївка. Село назване ім’ям великого українського поета, борця за свободу Т.Г. Шевченка. Розташоване на сході від села Андріївка, на відстані 3 км. Кількість населення 312 чоловік, з них жінки - 160, чоловіки - 152. Кількість садиб - 143, площа – 128,800 га. Масове заселення села відбувалося в 1924-1925 роках. В цей час будувалося багато хат з саманної цегли, з очеретовими дахами. В післявоєнні роки в селі з’явилися нові вулиці, а колгосп, який існував на той час, збудував для своїх трудівників багато нових, добротних будинків, клуб, магазин, дитячій садок, биткомбінат.

Село Петропавлівка засноване в 1922 році теж вихідцями з села Андріївка, розташоване на півночі від села Шевченко, та на північному сході від села Андріївка, на відстані 2,28 км від села Шевченко. Свою назву село отримало на честь релігійних діячів Петра і Павла. Кількість населення - 78 чоловік, з них жінки - 40, чоловіки - 38. Кількість садиб - 35, площа - 76,200 га. Спочатку село було в складі Андріївської сільської ради, а з 1937 року після виборів була створена Кіровська, а після війни перейменована в Петропавлівську сільську раду, до складу якої ввійшли села Шевченко та Слов’янка. Петропавлівська сільська рада проіснувала до 1955 року, а з цього часу була ліквідована, і населені пункти, що входили до її складу, передані до складу Андріївської сільської ради.

Село Слов’янка, засноване на початку 20-х років минулого століття, було спочатку невеличким хутором. Потім, з 1930 року, коли почали масово переселятися вихідці з села Андріївка, отримало свою назву - Слов’янка. Наразі відсутня інформація, чому саме так було назване село.  Розташоване на півночі від села Петропавлівка, на відстані 1,3 км від нього. Кількість населення - 48 чоловік, з них жінки - 38, чоловіки - 10. Кількість садиб - 27, площа - 49,00 га. В селі жило багато знатних людей, серед яких особливо виділялися майстри бджільницької справи.