Великоновосілківський професійний ліцей

Дата: 31.08.2021 10:17

Код ЄДРПОУ: 05536359

Поштовий індекс: 85500

Адреса: 85500, Донецька обл., Великоновосілківський р-н, смт Велика Новосілка, вул. Зарічна, буд. 29-З

Графік роботи: ПН-ПТ 7.00-16.00

E-Mail адреса:

Контактні телефони: 06243 21079, 06243 20714

Керівник установи: Малтабар Микола Георгійович

Історія Великоновосілківського професійного ліцею

Кожна людина має родовідне дерево, родовідну пам’ять. Своєю історичною пам’яттю сильний і Великоновосілківський професійний ліцей. Адже не одне покоління випускників виплекав він під своїми крилами впродовж 35 років. Історія нашого ліцею — це частка історії становлення в нашій країні народної освіти. Великому сільськогосподарському району Донецької області потрібні були кадри сільських механізаторів. У вересні 1980 року у Великій Новосілці було відкрите професійно-технічне училище №154, нині реорганізоване у професійний ліцей (Наказ Міністерства освіти і науки України №372 від 16.06.2003 р.).

У Великоновосілківському професійному ліцеї сформований інженерно-педагогічний колектив, який нараховує  37 інженерно-педагогічних працівника, середній вік яких становить    35 років. Із них – 12 викладачів ( 2– спеціаліст вищої категорії, 5- спеціалісти 1 категорії, 2 - спеціалісти, 3- спеціаліст 2 категорії ), 15 майстрів виробничого навчання, методист (спеціаліст 1 категорії) , 2 вихователі, психолог (спеціаліст).

Великоновосілківський професійний ліцей є державним професійно-технічним навчальним закладом, підпорядкованим департаменту освіти і науки в Донецькій області. Навчальний заклад діє на основі статуту, затвердженого Міністерством освіти і науки України. Освіта у ліцеї включає природно-математичну, гуманітарну, фізичну, загально технічну, професійно-теоретичну і професійно-практичну підготовку.

Професійно-технічна освіта здобувається у ліцеї безоплатно за рахунок держави згідно ст. 5 Закону України «Про професійно-технічну освіту» (№ 3167-14 і 3167-15 від 01.12.2005 р.). Навчальний заклад здійснює професійну і загальноосвітню підготовку молоді району та області, а також курсову перепідготовку.

Стратегічною метою Великоновосілківського професійного ліцею є забезпечення якісної професійної і загальноосвітньої підготовки кваліфікованих спеціалістів для сільського господарства регіону, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці, працевлаштування за фахом, подальше закріплення випускників на робочих місцях підприємств, організацій, господарств або започаткування ними власної справи. ВПЛ навчає  випускників шкіл, звільнених із лав Збройних сил України і співпрацює із районним центром зайнятості, роботодавцями, державними установами, громадськими організаціями, із представниками малого та середнього бізнесу.

Великоновосілківський професійний ліцей офіційний вебсайт