Відкриття еколого-туристичної стежки "Сторожовий курган"

Дата: 11.10.2021 09:47

Великоновосілківська селищна рада прийняла участь у конкурсі  організованому Фондом Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine з проектом «Еколого-туристична стежка «Скіфський курган».

Від  села Нескучне до скіфського кургану із скіфською бабою в селі Сторожеве простяглися неймовірні краєвиди і саме створення умов для залучення туристів і отримання офіційного статусу туристичного маршруту допоможе "вдихнути" нове життя у цю місцевість та зробити його туристичним магнітом громади.

Кургани займають важливе місце серед пам'яток археології Донецького краю.

Скіфи, сармати, половці залишили про себе багато пам'ятників. У районі багато курганів, могил, які стали невід'ємною частиною пейзажу українського степу. Найзначнішим за своєю величиною вважається курган «Сторожова Могила». З його висоти на багато кілометрів видно панораму місцевості. У минулі часи, розповідають люди похилого віку, в ясну погоду з кургану можна було бачити Маріуполь. І зовсім не випадково, що свого часу тут, на кургані, знаходився один з основних сторожових постів Київської Русі, а потім - Запорізької Січі. На вершині кургану збереглася одна половецька баба.

Фондом Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine, Бюро Київ-Україна вирішено було підтримати впровадження  ініціативи «Еколого-туристична стежка «Скіфський курган» за умови, що вона буде втілена у вересні - жовтні 2021 року.

Тож екстренно було зібрано команду журі Хакатону, відбулось голосування і обрано переможців - спринтерів у впровадженні проектів.