Батько відмовився давати згоду на реєстрацію своїх дітей!

Дата: 21.10.2021 14:09

Відділ " Великоновосілківське бюро правової допомоги" Маріупольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує.

Жінка має трьох дітей та виховує їх сама, проте не може отримати посвідчення багатодітної матері та користуватися відповідними пільгами.

А головною проблемою є те, що для видачі посвідчення багатодітної матері необхіднареєстрація місця проживання дітей.

З цим болючим питанням пані Ганна  звернулась до Великоновосілківського  бюро правової допомоги. Та повідала свою історію.

З чоловіком вона офіційно розлучилась та разом з дітьми переїхала до своїх батьків. Батько з дітьми не спілкується, не допомогає матеріально та ніяким чином не приймає участь у їх вихованні.

Багато разів пані Ганна намагалась вмовити колишнього чоловіка, щоб він дав згоду на реєстрацію своїх дітей. Однак усі прохання чоловік ігнорує.

Жінка вже зневірилась та опустила руки. Звісно ж грошей, для того щоб оплатити послуги приватного адвоката вона не мала.

Згідно зі статтею 160 Сімейного кодексу, місце проживання малолітньої дитини визначається за згодою батьків, якщо дитина не досягла 10 років. Якщо мати та батько, які проживають окремо,  не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування. Також можна визначати місце проживання дитини в судовому порядку.

У відділі «Великоновосілківське  бюро правової допомоги» клієнтці роз’яснили, що вона має право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги, так як єдиним джерелом її доходу є соціальні виплати на дітей у розмірі 1720,00 гривень щомісячно.

Юрист склав позовну заяву про надання згоди на реєстрацію малолітніх дітей без згоди батька. Позовну заяву було направлено до Луганської області за реєстрацію місця проживання батька.

Розгляд справи довго затягувався, так як колишній чоловік переховувався та не реагував на повістки до суду, тим самим затягував судовий процес. Суддя вирішив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Рішення прийняли, яким позовні вимоги було задоволено в повному обсязі.

Також звернутися за консультацією чи складанням позовної заяви можна за адресою вул. Пушкіна буд. 36 каб.9 смт. Велика Новосілка.