Великоновосілківська селищна військова адміністрація Волноваського району Донецької області
Донецька область, Волноваський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

З В І Т про результати роботи відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області за 9 місяців 2021 року

Дата: 20.10.2021 07:49
Кількість переглядів: 389

Фото без опису

Упродовж 9 місяців 2021 року Відділенням проводилась робота по врегулюванню 41 конфліктної ситуації, по яким було взято на облік 41 розбіжність між сторонами СТВ  щодо своєчасної виплати поточної заробітної плати та погашення заборгованості та 1 – щодо укладання або зміни колективного договору. Причиною виникнення  40 випадків розбіжностей між сторонами СТВ у звітному періоді стала заборгованість із виплати зарплати в сумі 247897,3 тис. грн.

В результаті постійної взаємодії зі сторонами СТВ та органами місцевого самоврядування за 9 місяців 2021 року було погашено заборгованості із виплати заробітної плати, що стала причиною виникнення розбіжностей між сторонами СТВ, в сумі 100932,6 тис.грн, що складає 40,7% від заборгованості, що стала причиною виникнення розбіжностей між сторонами СТВ.

Станом на 01.10.2021 року на обліку Відділення залишилося 13 конфліктних ситуацій з 13 розбіжностями, по яким в стадії вирішення залишається сума заборгованості із виплати заробітної плати  60177,8 тис. грн., що складає 24,3% від заборгованості, що стала причиною виникнення розбіжностей між сторонами СТВ.

Упродовж 9 місяців 2021 року Відділенням проводилась робота по вирішенню 6 колективних трудових спорів (конфліктів), в тому числі 5 – на виробничому рівні, 1 – на територіальному рівні.

У 6 КТС(К) найманими працівниками було висунуто 37 вимог, в тому числі:

- щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту – 1 вимога (2,7% від загальної кількості);

- щодо укладення чи зміни колективного договору, угоди – 9 вимог (24,3%);

-  щодо виконання колективного договору, угоди – 15 вимог (40,5%);

-  щодо невиконання вимог законодавства про працю – 12 вимог (32,4%).

Заборгованість із виплати заробітної плати, яка стала причиною виникнення КТС(К), які залишились невирішеними станом на 01.10.2021 року складає 107084,4 тис.грн.

Упродовж 9 місяців 2021 року з метою проведення моніторингу стану вирішення вимог найманих працівників у КТС(К) та на виконання рішень примирних органів зі сторонами СТВ було проведено 69 примирних процедур, в т.ч. 62 –  узгоджувальні зустрічі, 7 – примирних комісії.

Упродовж 9 місяців 2021 року, з метою вирішення спірних питань між сторонами соціально-трудових відносин виключно у правовому руслі, Відділення спрямовувало свої зусилля на попередження проведення страйків і акцій протесту та послаблення соціальної напруги під час проведення найманими працівниками страйків і колективних припинень роботи.

За звітний період Відділенням було зафіксовано проведення 6 акції соціального протесту, а саме: 2 мітинги, 3 припинення роботи і 1 перекриття руху.

Основними вимогами працівників під час проведення акцій соціального протесту, страйку були:

- погашення заборгованості із заробітної плати;

- виплата поточної заробітної плати.

Найчастіше страйки та акції соціального протесту проводилися на підприємствах вугледобувної галузі, а наймані працівники цих підприємств вважалися найбільш активними у захисті своїх соціальних прав та гарантій.

По всіх випадках фахівцями Відділення надавалися консультації та роз’яснення головам територіальних організацій профспілки працівників вугільної промисловості України, голові Міжрегіональної організації незалежних профспілок гірників України, найманим працівниками, адміністрації підприємств, виконавчим комітетам відповідних міських рад. Також Відділення сприяло проведенню переговорів по пошуку шляхів вирішення порушених питань та проводило консультації з проблемних питань з керівництвом Донецької облдержадміністрації.

Станом на 1 жовтня 2021 року в Донецькій області налічується 10 трудових арбітрів, 2 посередника, здійснюють діяльність 18 інформаційно-консультаційних центра у містах та районах Донецької області, які сприяють підвищенню правової культури сторін соціально-трудових відносин.

З метою здійснення організаційно-методичної роботи з арбітрами, посередниками і завідувачами ІКЦ протягом 9 місяців 2021 року фахівцями Відділення було проведено 13 дистанційних семінарів-нарад, а саме: 9 -  із завідувачами ІКЦ в містах і районах Донецької області та 4 з арбітрами та незалежними посередниками. Під час проведення семінарів-нарад фахівці Відділення знайомили завідуючих ІКЦ з практикою роботи Відділення щодо запобігання та вирішення КТС (К), формування соціального діалогу у містах і районах області, використання нормативно-правових актів під час проведення примирних процедур, реагування на колективні звернення громадян.

Упродовж 9 місяців 2021 року фахівці Відділення прийняли участь та виступили з інформаціями, провели різні заходи, що відносяться до компетенції НСПП, про результати діяльності Відділення та розвитку соціального діалогу в Донецькій області у 146 заходах.

Фахівцями Відділення також проведено 75 заходів інформаційної діяльності щодо опублікування статей, інформаційних, аналітичних матеріалів, проведення виступів, інтерв’ю, коментарів в засобах масової інформації (друкованих та Інтернет – виданнях).

Практичний досвід роботи Відділення свідчить про результативність вирішення вимог найманих працівників та врегулювання розбіжностей між сторонами СТВ шляхом проведення узгоджувальних зустрічей зі сторонами СТВ, в ході проведення яких вдається досягнути взаємоприйнятних домовленостей у вирішенні проблемних питань та запобігти можливому подальшому загострення ситуації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь