З 8 по 12 листопада проводиться Тиждень енергозбереження у Донецькій області. Корисні поради щодо раціонального використання енергії в побуті!
Слідкуйте за витратами енергоносіїв!
Лічильники електроенергії, води дають змогу контролювати витрати енергоносіїв, регулювати їх споживання і фіксувати результати економного використання.
Утеплюйте вікна та двері!
В холодну погоду 24% тепла витрачається через недбало ущільнені двері і вікна, 26% - через стіни, 11% - через допоміжні приміщення (підвали, сходові клітини, тощо) і 39% - через вентиляційні отвори і димоходи.
Не випускайте тепло!
Закривайте на ніч занавіски і жалюзі, щоб зменшити втрати тепла через вікна. Заізолюйте радіатори опалювальної системи від зовнішніх стін - встановіть за ними тепловідбиваючу фольгу. Це на 4% зменшить витрати на опалення приміщень.
Не перетоплюйте Вашу оселю!
Якщо ви сплачуєте за опалення, пам’ятайте: підвищення температури в приміщенні на 1 градус збільшує витрати теплової енергії на 6%.
Не перекривайте теплу дорогу!
Радіатори опалення, закриті занавісками чи невдало розставленими меблями, більше гріють вулицю, ніж Вашу оселю.
Не витрачайте свої гроші на опалення вулиці!
Відкриті впродовж багатьох годин квартирки вікон дають вам не тільки свіже повітря, а й значні втрати тепла. Краще провітрювати частіше, але лише на протязі кількох хвилин при широко відкритому вікні. За цей час стіни приміщення не встигають охолонути.
Більше світла при менших витратах електроенергії!
Якщо замість чотирьох лампочок у люстрі має бути чотири бра, то локальне освітлення забезпечить економне і комфортне освітлення в тому місці де ви працюєте, чи відпочиваєте. Це дає змогу економити до 25% електроенергії.
Можна прати економно!
Оптимально використовуйте пральну машину. Доцільно прати при більш низькій температурі й без програми попереднього прання.
Використовуйте менше гарячої і холодної води!
Коли протікають крани на кухні та в туалеті, це призводить до значних втрат води, яку постачати стає все складніше. Подумайте, скільки води збережете, якщо: - будете мити посуд не потоком води, а в посуді та з застосуванням миючих засобів;
- будете кип’ятити води не більше, ніж потрібно.
Приймати душ замість ванни - девіз тих, хто економить!
Витрати води і теплової енергії на ванну приблизно в чотири рази перевищують витрати на душ. Родина з чотирьох осіб може протягом року зекономити значну суму, якщо приймання ванни буде послідовно змінюватися душем.
Розумно користуйтеся холодильником!
Треба завжди пам’ятати, що відкривши холодильник і роздумуючи, що б там взяти, ви втрачаєте стільки, скільки коштує те що ви з’їcте.