Чи безпечне щеплення від COVID-19 для літніх людей, які часто мають хронічні захворювання

Дата: 11.11.2021 09:14

Групою ризику щодо COVID-19 робить людей не вік, а те, що літні люди мають хронічні захворювання. Що більше їх, то більше людина потребує вакцинації від COVID-19 та грипу, пневмококової інфекції, щоб захиститися від тяжкого перебігу коронавірусного захворювання або ймовірної смерті від нього.

Адже вже відомо, що пацієнти, у яких є діабет або інші захворювання, від COVID-19, на жаль, гинуть частіше і швидше, ніж люди без цих хвороб, і що лікувати їх набагато тяжче. Вакцини від COVID-19 були винайдені передусім для людей літнього віку з усім їхнім «букетом» хронічних захворювань. Тож вакцинувати людей із хронічними захворюваннями безпечно. І робити це потрібно, щоб вони менше наражалися на ризик загинути через COVID-19. Наприклад, у Канаді першими вакцинували навіть не медпрацівників, а тих, хто мешкає в будинках для літніх людей, і тих, хто доглядає за ними, адже найбільша смертність від COVID-19 була зафіксована саме серед людей похилого віку. Подбайте про своїх рідних та близьких. Допоможіть їм записатися на вакцинацію.

Що для цього потрібно? З детальною інформацією ознайомтесь у відео https://www.youtube.com/watch?v=VUhlmvoZn68.

Джерело: https://www.unicef.org/ukraine/stories/covid-19-vaccines