Другий день дводенного онлайн тренінгу «Підхід, заснований на правах людини, та бюджетування»

Дата: 12.11.2021 16:02

Сьогодні представники Великоновосілківської селищної ради взяли участь у другому дні дводенного онлайн тренінгу «Підхід, заснований на правах людини, та бюджетування»

Конфлікт на сході України по-різному вплинув на різні групи жінок і чоловіків, а пандемія COVID-19, ще  більше загострила ці соціально-економічні потреби. У цьому контексті застосування підходу,  заснованого на правах людини, та гендерного підходу у місцеве самоврядування є ключовими для  подолання негативних соціально-економічних тенденцій та наростаючої нерівності, викликаних  вищезазначеними факторами.

З 2016 року ООН Жінки у співпраці з громадською організацією «Бюро ґендерних стратегій та  бюджетування» працюють у контексті посилення спроможності місцевої влади вирішувати гендерні  питання та застосовувати гендерно орієнтований підхід у бюджетному процесі, зокрема шляхом  надання експертно-консультативної підтримки громадам, проведення гендерного аналізу місцевих  стратегій, програм та бюджетів; створення та діяльності робочих груп з гендерно орієнтованого  бюджетування; здійснення гендерного моніторингу місцевих програм та бюджетів; розвитку  спроможності місцевих координаційних рад; сприяння діалогу жінок та чоловіків, у тому числі представників вразливих груп, з місцевою владою; надання експертної підтримки/консультацій щодо  розробки програм з гендерно чутливого містобудування та громадської інфраструктури; розробки  продуктів знань тощо.

З 2021 року програму співпраці розширено щодо підходу, заснованого на правах  людини, у бюджетний процес, з фокусом на вразливі групи населення.

Тренінг мав на меті зміцнити потенціал місцевої влади щодо інтеграції підходу на основі прав людини,  у бюджетний процес, з акцентом на вразливі категорії чоловіків та жінок.