Дата: 25.11.2021 14:13

З метою проведення інформаційно- роз’яснювальної роботи серед мешканців Великоновосілківської селищної ради, відділ соціального забезпечення населення та охорони здоров’я селищної ради інформує, що Постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2021 № 1184 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848.

Згідно внесеним змінам передбачено можливість призначати житлову субсидію у наступних випадках:

- якщо у власності особи є саморобний транспортний засіб або мотоцикл вартістю менше чотирьох мінімальних заробітних плат, яким менше 5 років;

- якщо у працездатної особи відсутні доходи у зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку;

- якщо особа придбала квартиру (будинок), але кошти на цю купівлю виділено з державного чи місцевого бюджету.

Крім того, не враховуються житлові приміщення, які перебувають у їхній власності, що розташовані у селищах міського типу або на які оформлено заповіт.

Не враховуються окремі особи з числа зареєстрованих, які не проживають за місцем реєстрації і мають у власності нові транспортні засоби, депозитні рахунки, здійснили дорогі покупки тощо.

У випадку відсутності документів, що підтверджують не проживання особи за місцем реєстрації, склад домогосподарства встановлюється на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. Цей акт складається посадовою особою виконавчого органу селищної, сільської або міської ради.

З листопада 2021 року житлова субсидія не призначається:

- якщо у особи є облігації внутрішньої державної позики на суму більше 100 тис. гривень;

- якщо у особи понад три місяці є прострочена заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг.

Також внесено зміни до Порядку № 632, відповідно до яких не враховуються до доходу:

- суми, які виплачуються з державного чи місцевого бюджету на придбання житла;

- кошти, отримані від продажу житла, що було єдиним у власності особи, яка протягом шести місяців після продажу купила інше житло.