«Зупини насилля – захисти себе».

Дата: 29.11.2021 14:53

В рамках проведення Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» фахівцем із соціальної роботи Центра соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Великоновосілківської селищної ради «Турбота» з неповнолітнім клієнтом пробації  Волноваського районного відділу № 1 філії Державної установи «Центр пробації» в Донецькій області та його батьками  проведена бесіда на тему: «Зупини насилля – захисти себе».

В ході даного заходу спеціаліст звернув увагу на те, що насильницькі дії порушують гарантоване Конституцією України право громадянина на особисту недоторканість, учасники були ознайомлені з нормами Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» та проінформовані про адміністративну, кримінальну відповідальність, яка настає за вчинення насилля, згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України.

Також було акцентовано увагу, що однією із розповсюджених форм порушень прав людини залишається насильство в сім’ї. Жертвами сімейного насилля стають жінки, діти, нерідко люди похилого віку. Метою бесіди було привернення уваги до проблем попередження насильства в суспільстві: формування нетерпимого ставлення до насильства та підвищення рівня обізнаності населення у цій сфері.

На завершення було роз’яснено присутнім, куди необхідно звертатися за допомогою у випадку вчинення проти особи насильства та до якої
відповідальності  може бути притягнено насильника.