Опіка та піклування

Дата: 06.12.2021 11:30

Опіка та піклування встановлюються з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування.

Опіка встановлюється над малолітніми особами (віком до 14 років), які є дітьми-сиротами або дітьми, які позбавлені батьківського піклування.

Піклування встановлюється над неповнолітніми особами (віком від 14 років), які є дітьми-сиротами або дітьми, які позбавлені батьківського піклування

Особа, яка виявила бажання взяти на виховання в сім'ю дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, подає службі у справах дітей за місцем свого проживання:

• заяву (від подружжя приймається спільна заява, підписана обома подружжями);
  • довідку про доходи за останні шість місяців або копію декларації про доходи, засвідчену в установленому порядку;
  • документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
  • копію свідоцтва про шлюб (для осіб, які перебувають у шлюбі);
  • довідку про проходження курсу навчання з виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • копію паспорта;
  • висновок про стан здоров'я заявника, складений за формою згідно з додатком 5;
  • довідку від нарколога та психіатра для осіб, які проживають разом із заявниками;
  • довідку про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видану територіальним центром з надання сервісних послуг МВС за місцем проживання заявника;
  • письмову згоду всіх повнолітніх членів сім'ї, що проживають разом з особою, яка бажає взяти дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, під опіку, піклування, утворити прийомну сім'ю або на власній житловій площі - дитячий будинок сімейного типу, засвідчену нотаріально або написану власноручно в присутності посадової особи, яка здійснює прийом документів, про що робиться позначка на заяві із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові, підпису посадової особи та дати.

Строк дії документів, становить дванадцять місяців з дати видачі.