Великоновослківська селищна рада розпочала роботу на першій українській платформі е-демократії e-dem.ua.

Дата: 10.12.2021 09:04

Веб-платформа«Єдина платформа місцевої електронної демократії»(скорочено – e-DEM) має на меті надати громадянам легкий і зручний доступ до використання кількох інструментів електронної демократії.Ці інструменти покликані налагодити кращий взаємозв’язок громадян та влади у вирішенні різноманітних соціально важливих проблем.

Зокрема, на платформі будуть поєднані наступні сервіси:

Сервіс«Місцеві електронні петиції», який дає можливість мешканцям міст впливати на розвиток своїх громад через звернення до органів влади з петиціями.Ці петиції розглядаються органами місцевого самоврядування у встановленому Законом особливому порядку за умови підтримки тексту петиції визначеною кількістю мешканців;

Сервіс«Громадський бюджет», який надає можливість мешканцям пропонувати свої проекти місцевого розвитку та/або впливати на розподілвизначеної частки коштів місцевого бюджету шляхом голосування за ті чи інші проекти;

Сервіс«Відкрите місто»– краудсорсингова інтернет-платформа із застосуванням геоінформаційних технологій для взаємодії мешканців з місцевою владою та комунальними підприємствами,а також – для самоорганізації громадян. Основне призначення сервісу – інформування мешканцями місцевої влади про актуальні проблеми благоустрою,житлово-комунальної сфери, інфраструктури тощо, для оперативного усунення цих проблем. Також на сервісі будуть реалізовані інші функції,що забезпечують активне залучення мешканців для вирішення питань місцевого розвитку.

Сервіс«Електронні консультації з громадськістю»Надає органам місцевої влади можливість залучати пропозиціїмешканців щодо питань розвитку міст та громад, організовувати обговорення проектів документів перед їх розглядом та схваленням,проводити місцеві опитування в різних формах з метою вивчення думки активної частини мешканців міст.