Яким чином власнику житла можливо "виписати" людину без її згоди ?

Дата: 15.12.2021 10:04

В житті існує дуже багато ситуацій коли у квартирі чи житловому будинку зареєстровані особи, які не являються власниками та тривалий час не проживали у приміщенні.

Даний випадок ВАС може не хвилювати поки ви на  побажаєте оформити компенсацію на опалення або  укласти договір про відчуження нерухомого майна, або договір купівлі-продажу.

При розгляді документів для призначення субсидії беруться до уваги доходи кожного  члена домогосподарства, через це управління соціального захисту будуть дохід всіх осіб які зареєстровані у житловому приміщенні. Результатом цього ВАМ може бути призначено житлову субсидію меншого розміру, або відмовити у призначенні.

Стосовно укладення договору  купівлі - продажу,  не всі покупці будуть згодні придбати майно, із зареєстрованою сторонньою людиною.

Один із кращих варіантів на вирішення проблеми яка склалася на сьогоднішній день -  це  спілкування з особою, яка зареєстрована у будинку, для того щоб добровільно зняти з місця реєстрації можна звернутися до відповідного Центру надання адміністративних послуг або до спеціалісті сектору реєстрації місця проживання фізичних осіб при сільських (селищних) радах відповідно до  місцезнаходження будинку, за місцем реєстрації особи . Особа яка бажає знятися з місця реєстрації не обов’язкова оскільки послугу зняття з реєстрації можна здійснити на підставі довіреності виданої нотаріусом. Важливо пам’ятати,  у відповідності із законодавством, особі яка знялась з місця реєстрації в одному місці надається 30 днів на те, щоб стати на облік за іншою адресою.

Як вчинити якщо людина яка зареєстрована за вашою адресою не виходить на зв'язок із вами та не дуже спішить  виселятися із квартири чи відмовляється це робити.

Вданому випадку вирішити проблему можна шляхом звернення до суду із позовною заяво про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Отже зняття з реєстрації місця проживання особи виконується на підставі судового рішення яке вступило в  законну  силу , про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою.

Коли можна вважати особу такою що втратила право користуватися житлом;

1.при відсутності особи яка винаймає приміщення  або членів сім'ї в  приміщенні яке входить до житлового фонду без будь-яких причини більше 6 місяців

2. при відсутності членів сім'ї господаря приміщення (власника) приміщення без поважних підстав понад 1 рік.

До складу членів сім'ї особи яка винаймає житло дружина  діти  і батьки. Членами сім'ї можуть вважатися й інші особи, як що вони постійно мешкають разом із особою яка винаймає житло і ведуть з ним спільне господарство.

Для звернення до суду потрібен  такий перелік  документів а саме;

• Копія паспорту  та довідки ІПН (позивач) ;
  • Копія  технічного паспорту на садибний (індивідуальний) житловий будинок;
  • Копія витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно;
  • Копія витягу про зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;
  • Копія акту про факт не проживання  ;
  • Копія акту про факт не проживання ;
  • Копія договору купівліпродажу;

Перед складанням позову потрібно попередити позивача про наступне що суд не знімає з місця реєстрації проживання, а лише визнає особу такою, що втратила право користування житловим приміщенням.