У Великоновосілківському районному центрі зайнятості інформували про патронат.

Дата: 30.12.2021 09:54

29 грудня пройшов вебінар на тему Патронат над дитиною”.              До заходу була запрошена Анастасія Луценко начальник служби у справах дітей Великоновосілківської селищної ради Донецької області.

Під час заходу Анастасія проінформувала безробітних: Що таке патронат? Для кого запроваджено послугу патронату? Хто надає послугу патронату? Хто може бути патронатним вихователем? Як довго дитина може перебувати під патронатом? Яким чином фінансується послуга патронату над дитиною?

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дітей, спільно з добровільним помічником пройшов/ла курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів та отримала відповідну рекомендацію, зі згоди всіх членів своєї сім’ї готова до розміщення під патронат дітей за місцем свого проживання і уклала з відповідним органом опіки та піклування договір про надання послуг патронату.

Термін перебування дитини під патронатом визначається її індивідуальними потребами та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили її влаштування, але не має перевищувати 3 місяці.

За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:

• грошове забезпечення в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
  • при влаштуванні 2-х і більше дітей, віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%;
  • соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини;
  • сплату єдиного внеску за загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

Патронат – це офіційне працевлаштування для вихователів та шанс знайти своє покликання.