Під час святкування Водохреща будьте обережні! Дотримуйтесь правил поведінки на льоду!

Дата: 17.01.2022 17:54

19 січня – одне з найбільших християнських свят – Хрещення Господнє або Богоявлення. У народі це свято відоме як Водохреща.
Напередодні свята Водохреща питання безпеки на льоду є особливо актуальним. Адже саме в цей період виникає ризик виникнення можливих надзвичайних ситуацій на водоймах. Саме тому рятувальники застерігають громадян бути обережними під час купання на Водохрещення.
Водохресна вода вважається цілющою і благодатною, тому цього дня традиційно проводяться обряди, пов’язані з водою. Люди освячують воду у церквах та занурюються в крижану ополонку на зимових водоймах.
Проте, святкуючи, варто пам’ятати про дотримання правил безпеки під час перебування поблизу водних об’єктів та безпосередньо занурення. Щоб уникнути виникнення небезпечних подій і трагічних наслідків,  нагадуємо правила безпечної поведінки:
– не треба виходити на лід без потреби;
– при виході на кригу необхідно переконатися, що вона достатньо міцна. Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною більшою за 7 см, а для групи людей товщина льоду має сягати 15 см;
– слід обережно спускатися з берега: лід може нещільно з’єднуватися з сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря. Не можна перевіряти товщину льоду ударом ноги, краще-палицею. Якщо після першого удару лід пробивається, треба негайно повертатися на те місце, звідки прийшли;
– купання в ополонці протипоказане людям з гострими та хронічними захворюваннями;
– не можна занурюватися у воду в необладнаних для цього місцях, без присутності рятувальників і медиків;
– забороняється заходити у воду у нетверезому стані;
– не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду;
– купання треба проводити швидко. Новачкам медики рекомендують бути у воді не більше 10 секунд;
– купання дітей та перебування їх поблизу водойми повинно відбуватися лише під наглядом батьків чи інших дорослих;
– перед купанням обов’язково треба розігріти тіло, зробивши розминку;
– після занурення потрібно розтертися махровим рушником і одягти сухий одяг;
– для запобігання переохолодження необхідно випити гарячий чай.
Щоб уникнути загального переохолодження організму, не треба перебувати в ополонці більше однієї хвилини.
Якщо з’являються перші ознаки переохолодження (озноб, тремтіння, синюшність шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг), людині необхідно надати допомогу.
При легкому ступені переохолодження постраждалого треба тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити рухатися.
У випадку середнього і важкого переохолодження потерпілого слід розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла, а потім тепло одягти. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.
Шановні громадяни, якщо у вас хворе серце, утримайтеся від купання!