Надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам буде подовжено з 1 січня 2023 року без додаткових звернень внутрішньо переміщених осіб

Дата: 28.12.2022 21:29

З 1 січня 2023 року нарахування допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам буде продовжено, без додаткових звернень та подання документів.

Порядком надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2022 № 332, передбачено, що допомога надається:

внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої російською федерацією території України, територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією;

внутрішньо переміщеним особам, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали до 20 травня 2022 р. заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), або за умови подання документального підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.

Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам надається у таких розмірах:

для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць;

для інших осіб – 2000 гривень на місяць.

Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!!!

Для отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам необхідно отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та подати відповідну заяву на отримання допомоги.

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації