Урядом змінено умови надання компенсації послуги «муніципальна няня» та збільшено її розмір

Дата: 10.01.2023 17:36

Урядом прийнято зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. № 68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» та Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого вказаною постановою.

З 1 січня 2023 року збільшено розмір компенсації вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» до розміру однієї мінімальної заробітної плати, встановленої станом на 1 січня відповідного року (з 1 січня 2023 року – 6700 гривень).

Також змінами визначено, що компенсація послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» надається у разі здійснення догляду за дитиною, яка потребує додаткового догляду, або у разі, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи.

Для нарахування компенсації послуги в залежності від фактичного часу здійснення такого догляду за дитиною заявник разом з документами, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги «муніципальна няня», надає акт про надану послугу «муніципальна няня» за встановленою формою.

Варто зазначити, що протягом січня 2023 року батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують компенсацію послуги «муніципальна няня», повинні підтвердити своє право на її отримання шляхом подання структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських рад міст обласного значення нового пакету документів.

За матеріалами департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації