В Україні створена інтерактивна мапа потенційної мінної небезпеки

Дата: 11.01.2023 13:29

Звільнені від ворога території все ще залишаються небезпечними через велику кількість вибухонебезпечних предметів (ВНП), залишених внаслідок бойових дій. Щоб убезпечити населення від ризиків, пов’язаних із мінною небезпекою в Україні, було створено інтерактивну мапу територій, які потенційно можуть бути забруднені ВНП.

▪️На мапі позначено місця, де вже виявлені або ймовірно знаходяться вибухонебезпечні предмети, і ступінь загрози від них згідно з наявною у ДСНС інформацією.

▪️Скористатися мапою можна за посиланням або ж встановити як мобільний додаток. Завантажити його можна для Android та для IOS.

▪️Опції мапи також дають змогу оперативно сповістити співробітників ДСНС про виявлення вибухонебезпечних предметів, викликати саперів для знешкодження небезпечних знахідок.

▪️Своєю чергою Мінреінтеграції нагадує мешканцям ДОТ, як діяти у разі виявлення підозрілого предмета:

🟢не підходьте до нього та не чіпайте;

🟢відійдіть на безпечну відстань у 100 метрів тим же маршрутом, яким підходили;

🟢обов’язково повідомте про свою знахідку за номерами 101, 102;

🟢попередьте про небезпеку оточуючих.

Джерело: Мінреінтеграції