Дата: 12.01.2023 17:00

Програму «Доступні ліки» розширено препаратами проти хронічних обструктивних захворювань легень.

Такі захворювання є найчастішою причиною інвалідизації і летальності серед усіх захворювань респіраторної системи. У хворих спостерігається ускладнене дихання, важка задишка, хронічний кашель.

Однією з найчастіших причин хронічних захворювань легень є куріння.

Щоб отримати безоплатні ліки у разі хронічних захворювань легень необхідно:

1. Звернутися до свого сімейного лікаря.

Якщо зв’язок з лікарем втрачений або ви змінили місце проживання – можна піти до сімейного лікаря чи терапевта у найближчому медичному закладі, який має договір з НСЗУ (для внутрішньо переміщених осіб декларація не обов’язкова).

2. Отримати у лікаря рецепт на «доступні ліки».

На час воєнного стану лікар може виписати як електронний рецепт, так і паперовий. Паперовий рецепт лікар випише, якщо в медзакладі немає світла або доступу до Електронної системи охорони здоров’я.

3. Звернутися з рецептом до будь-якої аптеки, яка відпускає препарати за програмою «Доступні ліки» за договором з НСЗУ, та отримати їх.

За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України