Про правила безпеки, які допоможуть не стати жертвою торгівлі онлайн та офлайн
В умовах війни особливо небезпечними стали ризики торгівлі людьми та експлуатації, адже багато українців були змушені покинути свої домівки. Шахраям стало простіше скористатися скрутним становищем українців та втягнути у процес торгівлі людьми в обмін на обіцянки про швидкий заробіток і житло 😔
Ми хочемо вас застерегти та допомогти уникнути такого сценарію 🙏 У межах інформаційної кампанії до Дня безпечного інтернету #saferinternetday #sid2023 команда Мінзмін за підтримки Міністерство цифрової трансформації України та EUAM Ukraine опублікувала гайд на тему «Як не стати жертвою торгівлі людьми онлайн та офлайн» ☝️
Якщо ви плануєте перетнути кордон або шукаєте роботу онлайн за кордоном, варто дотримуватись правил онлайн-безпеки.
Що варто запам’ятати:
🔹 Зробіть онлайн-копії документів та завантажте їх у Дію. Не надсилайте нікому документи онлайн.
🔹 Подбайте про резервну копію даних і збережіть усі контакти в хмарному сховищі.
🔹 За можливості підготуйте недорогий резервний телефон з активованою сім-карткою, адресною книгою з найважливішими контактами та потрібними застосунками. Тримайте його окремо від основного мобільного пристрою, зарядженим і вимкненим.
🔹 Не відкривайте повідомлень від невідомих номерів та із закликами перейти на невідомі сайти.
🔹 Завжди підтримуйте контакт з близькими, узгодьте умовний сигнал небезпеки для свого співрозмовника, якщо розмовляєте під примусом.
Передайте знання близьким 🤍 Повний гайд за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/.../ak-ne-stati-zertvou...
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».