Компенсація за працевлаштування ВПО: як отримати?

Дата: 05.05.2023 07:58

Після початку повномасштабної війни, у квітні 2022 року, Уряд запровадив програму надання компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (Постанова КМУ від 20 березня 2022 року № 331).

Проєкт націлений на стимулювання підприємців брати на роботу ВПО і пришвидшення адаптації та зайнятості людей, що переїхали з небезпечних регіонів. Програма продовжує діяти і у 2023 році. Сума компенсації роботодавцю дорівнює розміру мінімальної зарплати - 6700 грн. Ці кошти держава виплачує за кожну працевлаштовану внутрішньо переміщену особу впродовж 2 місяців.

Для отримання компенсації через центр зайнятості необхідно подати:

- заяву про компенсацію витрат, форма якої затверджена Державним центром зайнятості;

- копію наказу про працевлаштування особи;

- документ що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених Порядком;

- відомості про працівників, які є застрахованими особами;

- копію довідки про взяття на облік ВПО.

Для подання заяви в електронній формі через Портал Дія необхідно:

- створити особистий електронний кабінет користувача на Порталі Дія та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію;

- заповнити, підписати та подати заяву, яка формується засобами Порталу Дія.

З початку року компенсацію отримали 76 роботодавців регіону за працевлаштування 174 переселенців.

Якщо у Вас виникли питання або потрібна детальна консультація щодо отримання компенсації, телефонуйте до call-центру Донецької обласної служби зайнятості 0 800 33 61 67.

За інформацією Донецької обласної служби зайнятості