Великоновосілківська селищна військова адміністрація Волноваського району Донецької області
Донецька область, Волноваський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Що таке справжня реабілітація?

Дата: 19.05.2023 07:31
Кількість переглядів: 46

Фото без опису

Електрофорез, «лікувальні» грязі та «цілюща» мінеральна вода – не мають жодного стосунку до доказової, ефективної, пацієнтоцентричної реабілітаційної допомоги, яка надається мультидисциплінарними реабілітаційними командами медзакладів відповідно до закону Про реабілітацію в сфері охорони здоров’я.

Робота з людиною, яка потребує реабілітації, починається з моменту її потрапляння до лікарні. В разі, якщо хвороба, поранення або побутова травма призводять до обмеження функціонування – до взаємодії з пацієнтом одразу після стабілізації його стану долучаються фахівці з реабілітації. Формується мультидисциплінарна реабілітаційна команда. Її склад підібирається відповідно до потреб людини. 

При цьому пацієнт має право самостійно обрати один із 397 медичних закладів, законтрактованих НСЗУ за одним із двох пакетів: «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» чи «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах». Також, для наймолодших пацієнтів, в межах пакету «Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя» реабілітаційні послуги надають 129 медзакладів.

Етап 1: Визначення мети 

Одна з першочергових задач мультидисциплінарної реабілітаційної команди – спільно з пацієнтом сформулювати кінцеву мету програми з реабілітаційної допомоги. Наприклад, для людини, яка перенесла інсульт, такою метою може бути відновлення функціонування кінцівок та мовлення. 

Задача фахівців із реабілітації – допомогти такому пацієнту повернути здатність до самообслуговування, аби він знову отримав можливість самостійно одягатись, їсти та розмовляти. 

Етап 2: Формування команди під потреби пацієнта

Під визначену разом із пацієнтом мету лікар із фізичної та реабілітаційної медицини складає найбільш ефективний реабілітаційний  план та формує мультидисциплінарну реабілітаційну команду зі спеціалістів. Склад команди залежить від сформованої спільно з пацієнтом  «дорожньої карти», та включає: 

  • фізичного терапевта; 
  • ерготерапевта;
  • сестру медичну з реабілітації;
  • психолога;
  • терапевта мови і мовлення;
  • протезиста – у випадку ампутації;

Весь комплекс заходів, спрямованих на відновлення здоров'я, функціонального стану, здатності до самообслуговування і працездатності людини ґрунтується на найкращих світових практиках та доказових підходах, які довели свою ефективність у Швеції і Сполучених Штатах Америки. 

  Етап 3: Реабілітація

Залежно від потреб пацієнта обирається стаціонарна чи амбулаторна форма. Після – визначається кількість взаємодій пацієнта з реабілітаційною командою та тривалість процедур. Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має продовжуватись мінімум 14 днів із тривалістю процедур від 3 годин на день. За двома напрямами та більше – понад 21 день. Амбулаторна – від 14 днів, з тривалістю терапії від 1 години на день. Кожен пацієнт має право на 2 такі реабілітаційні цикли впродовж року. 

Процес доказової реабілітації – комплекс складних реабілітаційних  заходів фізичного та, за потреби, психологічного спрямування. Він, зокрема, включає відповідний набір фізичних і ерготерапевтичних вправ, які дозволяють пацієнту швидше адаптуватися до можливих обмежень функціонування, та мінімізувати рівень їхнього негативного впливу на повсякденне життя. 

Якщо замість реального, дієвого, доказового процесу відновлення вам пропонують «лікувальні» грязі, мінеральну воду, «чудодійні» масажі чи термальні ванни – одразу звертайтесь на «гарячу лінію» Національної служби здоров’я України, оскільки ці послуги не мають доведеної ефективності та не оплачуються НСЗУ.

Телефон «гарячої лінії» НСЗУ: 16-77

Етап 4. Виписка

У разі досягнення мети реабілітації надання послуг з реабілітації  завершується. Якщо ж бажаного результату за визначений період не вдалося досягти – індивідуальний реабілітаційний план коригується й людина направляється на черговий цикл реабілітаційних заходів.  

У тому ж випадку, якщо мультидисциплінарна реабілітаційна команда виявляє ознаки стійкого обмеження життєдіяльності, пацієнт направляється до МСЕК та, в разі встановлення групи інвалідності, отримує змогу продовжити процес відновлення, відповідно до закону «Про Реабілітацію осіб із інвалідністю». 

Джерело: moz.gov.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь