Обстріли та мінні пастки у фронтовому регіоні. Поліцейські закликають до обережності
З початку року дев’ять мешканців півночі Донеччини підірвалися на ворожих мінах чи постраждали через необережне поводження з боєприпасами. Люди натрапили на вибухонебезпечні предмети у лісопосадці та на березі річки в деокупованих районах і там, де точилися важкі бої.
Щодня вибухи лунають у кожному районі області. Російські війська безпринципно обстрілюють населені пункти. Багато вибухонебезпечних предметів залишаються лежати на землі: фрагменти снарядів, спеціальні механізми, які розриваються з часом тощо.
Тікаючи, окупанти встигли встановити вибухові пристрої у лісосмугах, на полях, дорогах, у будівлях і на городах місцевих жителів. Для знешкодження загроз потрібно ще чимало часу та зусиль спеціалістів-вибухотехніків.
Враховуючи численні кампанії з інформування про мінну небезпеку, попереджувальні повідомлення, а також конкретні запобіжні заходи, здається, що «уроки безпеки» засвоєні. Однак поліцейські отримують повідомлення про нові жертви мін.
Одна з трагедій сталася минулими вихідними поблизу села Сидорове. Під час відпочинку на березі річки Сіверський Донець батько з сином підірвалися на міні. 50-річний чоловік загинув на місті, 22-річний хлопець з численними тілесними ушкодженнями був госпіталізований.
Також нещодавно на протипіхотній міні підірвалась літня жителька Святогірська, яка випасала кіз на березі річки.
Пам’ятайте, що вибуховий пристрій не завжди виглядає як зброя і активувати його може навіть найменша зовнішня дія: дотик, удар, струс, нагрівання. Детальніше про те, як розпізнати заміновані ділянки та діяти у випадку виявлення загрози – тут.
Будь ласка, відмовтеся від походів до лісу та відвідувань зелених зон поза межами житлових масивів, уникайте лісових і польових доріг.
З початку повномасштабної війни вибухотехніки поліції Донецької області здійснили понад 2 тисячі виїздів і знешкодили майже 5 тисяч боєприпасів.
Краматорське районне управління поліції
Донецької області