Щорічно 28 червня в Україні святкують важливе державне свято - День Конституції України - на згадку про ухвалення основного закону держави.

Дата: 28.06.2023 08:00

<>

Цьогоріч основному державному документу, Конституції України, виповнюється 27 років.

1991 року Україна здобула незалежність, проте ще п'ять років у державі діяв старий основний закон. 28 червня 1996 року під час п'ятої сесії Верховної Ради України II скликання була ухвалена нова Конституція.

Того дня депутати працювали 23 години майже без перерви. Зокрема, вони працювали над документом усю ніч проти 28 червня. Зрештою, 315 голосами "за" Конституція України була ухвалена. Вона набула чинності одразу в день ухвалення.

Українці сьогодні виборюють основне конституційне право – жити. Жити щасливо, вільно і цивілізовано у суверенній, незалежній, демократичній, соціальній, правовій державі.

Наразі українські захисники, боронячи Батьківщину, відстоюють і кожну статтю Основного Закону: "Закону сили права, а не права сили, і Закону, якого дотримуються, в країні, яка поважає гідність і свободу людей".

До уваги читачів та користувачів КЗ "Публічна бібліотека" Великоновосілківської селищної ради представляємо історичний відео-екскурс "Нехай панує на землі закон, добро і справедливість"