До Дня слідства. Як працюють слідчі поліції Донеччини під час повномасштабних бойових дій

Дата: 01.07.2023 08:33

1 липня професійне свято відзначають люди, які сьогодні документують воєнні злочини росії та збирають доказову базу для міжнародного трибуналу. Слідчі виїжджають на місця обстрілів, проводять ексгумації та під бомбами розслідують кримінальні правопорушення. Працівники слідчих підрозділів є й серед «Білих Янголів». На руках поліцейських гинули діти, колеги, але вони продовжують робити все, щоб ворог відповів за кожне відібране життя.

З початку повномасштабного вторгнення рф слідчі здійснили близько 10 тисяч виїздів на місця обстрілів. Під час виконання своїх обов’язків потрапляли під удари ворожої авіації й артилерії. Доводилося рятувати цивільних і втрачати побратимів.

Сьогодні на Донеччині служать десятки мужніх чоловіків і жінок – слідчих, дізнавачів, криміналістів. Війна загартувала їх та навчила нового та робити неможливе. За пів години (у мить затишшя) задокументувати наслідки обстрілу – оглянути територію, встановити жертв, визначити напрям прильоту, допомогти пораненим.

Провести масову ексгумацію тіл зі стихійних поховань, щоб дізнатися, як померли люди, та розпочати пошук винних у їх загибелі. Здійснити стабілізаційні заходи на деокупованих територіях, встановити колаборантів і зрадників.

Ризикувати власним життям поліцейських мотивує мрія про перемогу. А когось надихає яєчня, що зробив маленький син для мами, яка пізно повернулася з чергування. Про найнебезпечніші випадки, болючий досвід і плани на майбутнє розповіли слідчі з найгарячіших напрямків Донеччини.

Джерело: dn.npu.gov.ua