Про Реєстр територіальної громади простими словами

Дата: 11.07.2023 09:45

Про Реєстр територіальної громади простими словами

Що це?

Реєстр територіальної громади (РТГ) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для зберігання, обробки та використання інформації про місце проживання осіб, які зареєстровані на  території певної громади.

Для чого?

Декларування та реєстрація місця проживання (перебування) особи здійснюється з метою реалізації прав особи, зокрема виборчих прав, права на участь у місцевому самоврядуванні, на отримання соціальних, публічних послуг, ведення офіційного листування та здійснення інших комунікацій з особою.

Як це працює?

Реєстр територіальної громади  наповнюється постійно. Змінюючи реєстрацію місця проживання, реєструючи місце проживання новонароджених дітей, реєструючи місце проживання осіб, орган реєстрації вносить зміни та оновлює дані в Реєстрі.

Основна мета -

наповнення РТГ актуальною інформацією. Проте, залишається відсоток мешканців громади, дані яких змінились (прізвище у зв'язку з одруженням, змінено паспорт громадянина України, наявна помилка в адресі реєстрації), але інформація в Реєстрі залишилась попередньою. Відомості про зареєстроване місце проживання малолітніх та неповнолітніх дітей в РТГ майже відсутні.

Отже, рекомендуємо звертатися до відділу реєстраційних повноважень та ведення реєстру селищної ради для внесення, уточнення та оновлення інформації в Реєстрі територіальної громади.