Як залишатися психічно здоровими в умовах стресу

Дата: 19.07.2023 07:03

Уявімо своє здоровʼя як заряд батареї. В умовах стресу він може швидко втрачатися. Тоді на допомогу приходять «павербанки» – скриті ресурси організму. Але вони також можуть швидко вичерпатися. Що ж робити, щоб залишатися психічно здоровими?

Існують базові правила, які допомагають нам підтримувати «заряд» здоров’я,  – і про це восьма, остання, серія анімаційних роликів із циклу «Як перемогти стрес».

Повноцінне харчування, сон, достатня кількість води, спілкування – прості базові речі, з яких насправді починається наше здоров’я. Якщо ми їх ігноруємо або не маємо можливості задовольнити, мозок просто обмежує свою роботу – і можуть виникати проблеми з пам’яттю, втрачатися здатність критично мислити чи контролювати емоції.

Переглянути весь цикл роликів можна за посиланням. Кожна серія дає змістовне розуміння про природу стресу, як на нього реагує наш організм, а також пропонує техніки допомоги собі та близьким.

Кожна серія триває близько 2 хвилин, тож лише 15-20 хвилин перегляду усього циклу дозволять покращити своє ментальне здоров’я чи зрозуміти, як підтримати друга.

Відео створені ГО «Безбарʼєрність» спільно з МОЗ України за підтримки ВООЗ у межах Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?» за ініціативи Олени Зеленської.

Джерело: moz.gov.ua