Роботодавцям про бронювання військовозобов’язаних

Дата: 26.07.2023 07:14

Роботодавцям про бронювання військовозобов’язаних

З моменту набрання чинності Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1487 від 30 грудня 2022 року, пройшов час, однак питання ведення військового обліку на підприємстві і досі лишаються одним із найбільш актуальних.

Щоб підприємство отримало статус критично важливого й отримало право на бронювання, воно має відповідати трьом або більше (в деяких, конкретно визначених випадках – двом або більше) критеріям із семи:

Загальна сума податків, зборів та платежів, нарахованих та сплачених до державного місцевих бюджетів, зокрема ЄСВ, крім митних платежів, протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн євро.

Сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик перевищує 32 млн євро.

Підприємство має стратегічне значення для економіки і безпеки держави відповідно до затвердженого Урядом переліку таких об’єктів державної власності.

Підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади. Перелік таких об’єктів встановлюються органами виконавчої влади, іншими державними органами за визначеними ними критеріями.

Відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Розмір середньої заробітної плати застрахованих працівників на підприємстві за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р.

Підприємство є резидентом Дія Сіті.

Від тепер звернення підприємств, установ та організацій щодо визначення їх критично важливими має бути розглянуте державними органами до 10 робочих днів з моменту отримання документів.

Раніше вже були встановлені також терміни для інших процедур:

Не більше ніж п’ять робочих днів – органи державної влади мають подати списки військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання до Збройних Сил (СБУ, Служби зовнішньої розвідки).

Не більше десяти робочих днів – Генштаб ЗСУ (СБУ, СЗР) має погодити списки та подати їх до Міністерства економіки.

Не більше п’яти робочих днів – ухвалення Мінекономіки рішення про бронювання військовозобов’язаних.

Не більше п’яти робочих днів – зарахування військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік територіальним центром комплектування та соціальної підтримки.

Забронювати можна до 50% військовозобов’язаних працівників, однак така кількість може перевищувати 50% уразі наявності обґрунтованої потреби. Але, наприклад, до підприємств паливно-енергетичного комплексу обмеження щодо кількості військовозобов’язаних, що підлягають бронюванню, не застосовується взагалі.