Чи можна за допомогою науки пояснити прагнення свободи, подолання стресу чи використання маніпуляцій?
Чи можна за допомогою науки пояснити прагнення свободи, подолання стресу чи використання маніпуляцій? Нейробіолог, професор Стенфордського університету та один з найвидатніших учених сучасності Роберт Сапольскі розповів про це в подкасті «Простими словами» від The Village Україна
Кілька цитат професора Сапольскі з нового епізоду подкасту:
«Те, що ми походимо з дуже відмінних культур, впливає на те, що формуються дуже різні люди»
«Наслідки війни впливатимуть не лише на ваше життя. Вони вплинуть на те, якими виростуть ваші діти. На те, як вони виховуватимуть своїх дітей»
«Якщо поглянути на людей, які пережили бойову травму, сексуальне насильство тощо, частка людей, життя яких буде назавжди зруйноване психіатрично через ПТСР, зазвичай близько 15–20%. Більшість досліджень доводить, ці люди ще до травматичних подій мали значно менше привілеїв і слабше ментальне здоров’я»
«Люди переживають катастрофічні події завдяки усвідомленню, що вони не самі. Завдяки знанню, що вони не жертви злого наміру. Щодня відбувається щось жахливе, непідвладне нашому контролю. Так улаштований світ. Якими б зламаними ми не були після цього, ми однаково маємо значення»
«Відчувати задоволення, мати мету в житті — це нормально. Тільки так ви зможете допомогти іншим відчути те саме»
Повний текст інтерв’ю тут:
Слухати подкаст можна тут::
Apple Podcasts — http://surl.li/jmufw
Google Podcasts — http://surl.li/jmugn
SoundCloud — http://surl.li/jmugr
Spotify — http://surl.li/jmugy
YouTube — http://surl.li/jmuhg
Спеціальний сезон подкасту «Простими словами» від The Village Україна виходить у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олени Зеленської. Проєкт реалізовано за підтримки ВООЗ World Health Organization у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я при КМУ та ГО Безбар’єрність.