Як отримати мікрогрант в рамках проєкту "Власна справа”
Донецька обласна служба зайнятості запрошує мешканців та представників бізнесу Донеччини до участі в проєкті «Власна справа», що реалізується в рамках державної програми «єРобота». Проєкт допомагає існуючому бізнесу розширити свої можливості, а новому отримати хороший старт. Обов’язковою умовою участі є створення робочих місць. Мікрогранти надаються на суму від 50 тис. грн до 250 тис. грн.
Умови участі в грантовій програмі
Взяти участь в проєкті можуть як діючі підприємці, так і люди, які не мають досвіду підприємницької діяльності (вік заявника від 18 до 65 років). У 2023 році кінцевий строк подання заяв на отримання мікрогранту 19.11.2023.
Розмір мікрогранту залежить від кількості створених робочих місць:
До 150 тис. грн - одне робоче місце;
До 250 тис. грн - не менше двох робочих місць.
Робітники працевлаштовуються на строк не менш як 24 місяці.
Кошти можна витрати на придбання:
● меблів, обладнання, транспортних засобів;
● ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, насаджень та саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг (не більше 50 %);
● послуги маркетингу та реклами (не більше 10 %);
● орендну плату за нежитлове приміщення (не більше 25 %);
● орендну плату за обладнання (не більше 10 %);
● лізинг обладнання (не більше 50%);
● використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання.
Як податися на грант
Перший крок — це складання бізнес-плану, шаблон якого необхідно завантажити з порталу «ДІЯ» Головна – Послуги – Бізнесу – Створення бізнес – Грант на власну справу – Як отримати послугу – Бізнес-план https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu та, дотримуючись інструкції, заповнити його.
Якщо не вистачає знань щодо планування бізнесу, служба зайнятості пропонує пройти навчальний курс «Мікрогрант: написання бізнес-плану» в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Обрати центр профтехосвіти ДСЗ та дізнатися про початок навчання можна тут: https://bit.ly/3INUNrw.
Наступний крок — подання документів через портал Дія.
Для цього необхідно:
1. Перейти до розділу “Подати заяву” та заповнити анкету
2. Завантажити складений бізнес-план
3. Підписати заяву електронним ключем
Заява та бізнес-план підлягають оцінюванню Ощадбанком та регіональним центром зайнятості. Запрошення на співбесіду надходить в особистий кабінет на порталі «ДІЯ». В обумовлену дату та час необхідно приєднатися до онлайн-зустрічі і пройти співбесіду з комісією регіонального центру зайнятості.
Подані заявка та бізнес-план на порталі «ДІЯ» не можуть бути вправлені.
Можливе одноразове доопрацювання бізнес-плану.
Повідомлення про рішення Державного центру зайнятості надійде до особистого кабінету на порталі “ДІЯ”.
При отриманні позитивного рішення необхідно протягом 20 робочих днів звернутися до Ощадбанку із заявою про приєднання та укласти договір мікрогранту. Попередньо у цей же термін фізичній особі потрібно зареєструватися ФОПом або створити юридичну особу та відкрити рахунок для зарахування коштів мікрогранту.
Використати мікрогрант за цільовим призначенням, визначеним договором та бізнес-планом, необхідно протягом 6 місяців з дня зарахування коштів на рахунок. Строк реалізації проєкту складає 3 роки.
Порядок надання мікрогрантів регламентований постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» (зі змінами).
Якщо потрібна консультація, звертайтеся до кар’єрного радника центру зайнятості https://bit.ly/3oSCie0, або call-центру Донецького обласного центру зайнятості безкоштовно 0-800- 33-61-67.
За інформацією Донецької обласної служби зайнятості