Великоновосілківська селищна військова адміністрація Волноваського району Донецької області
Донецька область, Волноваський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

За ініціативи Всесвітньої федерації серця та при підтримці Всесвітньої організації охорони здоров’я (WHO) 29 вересня кожного року відзначається Всесвітній день серця.

Дата: 29.09.2023 07:33
Кількість переглядів: 51

Фото без опису
За ініціативи Всесвітньої федерації (WHF) серця та при підтримці Всесвітньої організації охорони здоров’я (WHO) 29 вересня кожного року відзначається Всесвітній день серця. (WORLD HEART DAY).

Серце — єдиний орган, який можна чути та відчувати. Це перша та остання ознака життя. Це те що об’єднує всіх людей на планеті.
Мета  Дня серця – привернути увагу людей до серцево-судинних захворювань та взагалі проблемам зі здоров’ям. Цей день присвячено підвищенню обізнаності про захворювання серця, різних профілактичних заходів і змін способу життя

Серцево-судинні захворювання, включаючи хвороби серця та інсульт, є провідною причиною смерті у світі, яка забирає 17,9 мільйона життів щороку. Це більше, ніж людей, які помирають від ВІЛ, малярії та раку.
День серця спрямований на стимулювання дій з навчання людей тому, що, контролюючи такі фактори ризику, як вживання тютюну, нездорове харчування і відсутність фізичної активності, можна уникнути не менше 80% передчасних смертей від хвороб серця та інсульту.

Всесвітній день серця є ідеальною платформою для суспільства, щоб об’єднатися в боротьбі з серцево-судинними захворюваннями.

3 «кити» профілактики серцево-судинних захворювань:

• Правильний раціон харчування. Для підтримки здоров’я серцево-судинної системи величезне значення має збалансований раціон, що включає велику кількість фруктів і овочів, страви з цільного зерна, нежирне м’ясо, рибу і бобові з обмеженим споживанням солі, цукру і жиру.

• Регулярна фізична активність. Для підтримки здорового стану серцево-судинної системи необхідна регулярна фізична активність, мінімум протягом півгодини щодня; фізична активність протягом однієї години кілька разів на тиждень сприяє підтримці здорової ваги.

• Утримання від вживання тютюну. Тютюн дуже шкідливий для здоров’я в будь-якого різновиду: сигарет, сигар, трубок або жувального та ін. Пасивне куріння також небезпечно. Ризик розвитку інфаркту або інсульту починає знижуватися відразу ж після припинення вживання тютюнових виробів, а через рік може знизитися на 50%.

ЗБЕРІГАЙТЕ СВОЄ СЕРЦЕ ЗДОРОВИМ І ДОПОМАГАЙТЕ ІНШИМ РОБИТИ ТЕ Ж САМЕ!

Профілактика серцево-судинних хвороб

Серцево-судинні захворювання — головна причина смертності українців. Водночас у більшості випадків хворобам серця можна запобігти.

Нагадуємо про основні фактори ризику цих захворювань та способи профілактики.

Чому виникають хвороби серця: фактори ризику

Головні фактори ризику, які призводять до серцево-судинних захворювань:

  • Надмірна маса тіла.

Наразі кожен другий українець має різний ступінь надмірної маси тіла. Це, у свою чергу, може стати причиною більшості хронічних захворювань, у тому числі й серцево-судинних.

  • Підвищений артеріальний тиск.

Кожен третій українець має підвищений артеріальний тиск і часто не знає про це. Підвищення артеріального тиску (артеріальна гіпертензія, гіпертонічна хвороба) виявляється у 25% дорослого населення України і належить до захворювань, які скорочують тривалість життя та призводять до інвалідності.

  • Вживання алкоголю і тютюну.

Зловживання алкоголем призводить до підвищення артеріального тиску, гіпертрофії серцевого м’яза, розвитку інфаркту міокарда та порушення мозкового кровообігу — інсульту. Кожен п’ятий українець курить і цим, зокрема, істотно підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Інтенсивне куріння з підліткового віку (понад 20 років) може скоротити життя на 20–25 років, в тому числі і внаслідок хвороб серця.

  • Низька фізична активність.

Достатній рівень оздоровчої рухової активності має лише 3% населення України. Недостатня фізична активність призводить до збільшення маси тіла і розвитку захворювань серця.

  • Стрес.

Стрес і тривожні стани більше ніж у 2 рази підвищують ризик серцево-судинних захворювань, а у разі хвороби — ускладнень та смерті.

  • Нездорове харчування.

Головні вороги серця — переїдання, недостатнє споживання овочів та фруктів, безконтрольне вживання висококалорійної їжі, напоїв, кухонної солі.

  • Підвищений рівень глюкози у крові.

Високий рівень глюкози у крові мають понад 2 млн українців, половина з яких не знають про це і, відповідно, не отримують необхідного лікування.

Профілактика серцево-судинних захворювань

Правильне харчування. Бажано віддавати перевагу овочам, фруктам, злакам, бобовим, горіхам, кисломолочним продуктам, нежирним сортам м’яса та риби. При цьому споживання жирів, масла, солодощів, алкоголю слід максимально скоротити.

Фізична активність. Бажано більше рухатися, гуляти на свіжому повітрі, займатися спортом. У середньому доросла людина повинна щодня ходити пішки на відстань не менше 3 км (або не менше 30 хв).

Стресостійкість. Бажано уникати стресів та вчитися справлятися з ними.

Здоровий спосіб життя. Відмова від куріння та алкоголю.

Контроль тиску та рівня глюкози у крові. Необхідно контролювати артеріальний тиск і рівень глюкози у крові. Оптимальний рівень артеріального тиску для дорослої людини становить 120/80 мм рт. ст. Для більшості людей нормальними вважаються всі показники артеріального тиску, які не перевищують 139/89 мм рт. ст. Оптимальний рівень глюкози капілярної крові (при заборі крові з пальця) від 3,3 до 5,5 ммоль/л.

Регулярний медогляд. Регулярно відвідуйте свого терапевта чи сімейного лікаря, з яким підписали декларацію, та вчасно проходьте профілактичні скринінги. За необхідності лікар може призначити швидкий тест на тропонін. Усі послуги, які надає лікар первинної медичної допомоги, на 100% гарантовано є безоплатними для пацієнта й оплачуються з Державного бюджету.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь