Шахраї викрадають гроші з рахунків через добре відомі схеми телефонного шахрайства.

Дата: 06.10.2023 16:58

Як їм це вдається?

Це тому, що шахраї добре знають, на які больові точки "натиснути", аби отримати необхідну інформацію.

В основі більшості легенд шахраїв – тривожна ситуація та залякування. Приклад такої типової легенди  ‒це коли шахраї телефонують від імені працівника служби безпеки банку та повідомляють, що з рахунку громадянина намагаються зняти кошти. За таких умов у потенційної жертви відключається критичне мислення і вона більш схильна розголосити секретні дані про свої картки та рахунки.

Пам’ятайте про головні індикатори розмови з шахраєм.

Припиніть розмову, якщо:

• запитують термін дії картки, тризначний номер на звороті картки, паролі, коди банків та мобільних операторів, пін-код до картки;

• керують у телефонній розмові вашими діями (просять зробити трансакцію, зняти готівку, встановити програму на ваш пристрій тощо);

• просять сфотографувати та переслати/надати фото платіжної картки;

• лякають, що ваша картка заблокована, а злочинці зламали рахунок;

• просять перейти за посиланням та зазначити всі персональні дані та реквізити платіжної картки.

Неважливо, яка сталася ситуація, працівники банку, НБУ, правоохоронних органів чи будь-якої іншої установи не попросять вас виконати подібні дії.

Якщо ви випадково повідомили шахраєві реквізити картки, банківський код із смс, негайно заблокуйте картку чи змініть пароль до інтернет-банкінгу.

Якщо ви випадково повідомили шахраєві пароль до інтернет-банкінгу, негайно заблокуйте картки, рахунки та доступ до інтернет-банкінгу, зателефонувавши до банку за номером, зазначеним на звороті картки.

Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/.

Більше інформації про правила платіжної безпеки – на сайті #ШахрайГудбайhttps://promo.bank.gov.ua/stopfraud/.