Великоновосілківська селищна військова адміністрація Волноваського району Донецької області
Донецька область, Волноваський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Корисно знати: Чим відрізняється кашель при кашлюку ?

Дата: 11.10.2023 07:19
Кількість переглядів: 48

Фото без опису

Як дізнатися: кашель є симптомом ГРВІ чи кашлюка?  Адже в обох випадках людина кашляє, а причина захворювання і прогноз геть різні. Прочитайте цей допис, аби дізнатися, як розпізнати смертельно небезпечну хворобу і запобігти їй. 

Кашель внаслідок ГРВІ здебільшого є “продуктивним”, тобто “вологим”, при якому виходить слиз, а після нападу кашлю відчувається певне полегшення. Кашель при ГРВІ, надто бронхіті, дійсно може тривати тижнями і місяцями після видужання (у цей час дитина уже може ходити до школи чи садочку). Та з часом напади кашлю легшають, їх  тривалість стають коротшими, аж поки не припиняться.

У разі кашлюка все навпаки – перші два тижні кашель є слабким чи його взагалі немає – виглядає, як легка застуда. На початках кашлюк часто вважають просто застудою.

Згодом людина вже виглядає здоровою, але починається кашель: сухий, з затяжними нападами, які з плином часу  стають важчими, аж поки не сягнуть максимуму. Наприкінці нападу кашлю стан  не легшає, а навпаки гіршає через неможливість вдихнути – через кашель обличчя і губи можуть збліднути чи навіть посиніти. При вдиху після нападу можна почути свист, але в немовлят цей симптом майже не трапляється, що також ускладнює діагностику. Напади кашлю стаються частіше вночі, ніж удень, і за тижні, а часом й місяці хвороби, це дуже виснажує. У  немовлят кашлю може й не бути – але в них може ставатися зупинка дихання на короткий час, про що можна збагнути за посинінням обличчя.

Найчастішими ускладнення кашлюка є пневмонія, енцефалопатія (пошкодження мозку), отит (запалення середнього вуха). А у  немовлят кашлюк з високою ймовірністю закінчиться смертю дитини. Саме тому вагітним жінкам та членам їхніх родин потрібно зробити ревакцинацію від кашлюка. Для ревакцинації застосовують комбіновану  вакцину, яка захищає ще й від  дифтерії і правця. Коли дитині виповниться 2 місяці, то вона має отримати першу дозу вакцини від кашлюка, дифтерії та правця. Для повного захисту потрібно буде ввести ще три дози: у 4, 6 і 18 місяців.

Здається, не так уже просто відрізнити просто кашель і кашлюк на початках. Та якщо ваша дитина і ви щеплені проти кашлюка, то й намагатися відрізнити звичайний кашель від кашлюкового не буде потреби. Адже на кашлюк точно не захворієте.

https://www.cdc.gov/pertussis/about/signs-symptoms.html

https://patient.info/news-and-features/is-it-whooping-cough-or-just-a-cold

https://www.dhs.wisconsin.gov/influenza/flu-cold-pertussis.htm

https://vaccine.org.ua/infections/kashlyuk/

https://vaccine.org.ua/

https://zrozumilo.org/vac-diph-tet-pert/

За інформацією Міністерства охорони здоров'я


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь