Підготовлено інформаційний мікс «Україна. Донеччина. Мова. (Вислови відомих земляків)»

Дата: 26.10.2023 07:50

До Дня української писемності та мови пропонуємо вашій увазі інформаційний мікс «Україна. Донеччина. Мова. (Вислови відомих земляків)» (http://surl.li/mjywd), розроблений та підготовлений Донецькою обласною бібліотекою для дітей за підтримки Донецької облдержадміністрації.

Україна, рідна земля і мова завжди слугували потужним джерелом натхнення в житті, праці та творчості літераторів, мовознавців, публіцистів, освітян, правозахисників та діячів культури Донеччини. Ця тематика була фундаментальною для людей прогресивних поглядів нашого краю, вони цим жили й так вболівали за долю української мови та культури на сході країни, що часто, на жаль, розплачувалися за це своїми кар’єрами, свободою і навіть життям… Саме тому так важливо доторкнутися до думок і переконань наших талановитих земляків, перечитати їхні надзвичайно актуальні й на сьогодні твори та праці!

Саме зараз, під час повномасштабної війни рф проти України, посилилася роль мови як чинника національної безпеки, консолідації, свободи та волі. Адже вона виступає могутньою зброєю, яку ми маємо від народження, і саме вона вибудовує з нас єдину сильну націю, націю переможців!

Видання адресовано учням шкіл, студентам, вчителям, бібліотечним працівникам, всім тим, хто цікавиться літературою та історією Донецького краю. До вашої уваги – добірка влучних висловів митців Донеччини про Україну та рідну мову!

За інформацією управління культури і туризму облдержадміністрації