Інформування клієнтів пробації щодо протидії домашньому насильству

Дата: 23.12.2023 09:06

Інформування клієнтів пробації щодо протидії домашньому насильству

Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини.

У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного впливу на фізичний, психічний та соціальний стан здоров’я постраждалої особи чи кількох осіб, членів цієї родини. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти, для яких ситуації насильства в сім’ї є надзвичайно психотравматичними та мають серйозні наслідки як для соматичного, так і для психічного здоров’я.

Тому, відділом № 7 пробації Донеччини, спільно з  начальником відділу соціальної роботи Комунального підприємства Центр надання соціальних послуг Великоновосілківської селищної ради «Турбота» Кузічевой Т.В. , регулярно проводяться заходи для попередження проявів насилля в родинах засуджених.

Як карається домашнє насилля? За кожен з видів насильства передбачена різна відповідальність. Якщо узагальнити, покарання можуть бути такі: громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт на термін до шести місяців, обмеження волі на термін до п'яти років або позбавлення волі на термін до двох років.

Відповідно, за психологічне насильство передбачено штраф, громадські роботи або арешт на декілька днів. Психологічне насильство не потрібно сприймати як належне.

Це не просто сварки, виховання чи суперечки. Життя людини ніхто не має права знецінювати чи контролювати.

Куди дзвонити при домашньому насиллю?

Звернутися на гарячу лінію з протидії домашньому насиллю ви можете абсолютно безкоштовно у будь-який час доби. Для цього треба зателефонувати 116-123 з мобільного або 0 800 500-335 зі стаціонарного. На лінії працює 20 спеціалістів, які надають психологічні, правові та інформаційно-просвітницькі консультації.