Сексуальне насильство, пов’язане з воєнним конфліктом (СНПК)

Дата: 08.01.2024 14:51

Фото без описуСексуальне насильство, пов’язане з воєнним конфліктом (СНПК) -  це форма гендерно зумовленого насильства (ГЗН), що включає зґвалтування, сексуальне рабство, примус до проституції, примусову вагітність, примусовий аборт, примусову стерилізацію, примусовий шлюб, а також будь-яку іншу форму сексуального насильства, вчиненого щодо жінок, чоловіків, дівчат або хлопців, яка напряму чи опосередковано пов’язана з конфліктом.
СНПК – це воєнний злочин, а такі злочини не мають терміну давності. Тому постраждалі особи можуть звернутись із заявою про вчинення такого злочину у будь-який час, відповідно винна особа буде притягнена до відповідальності  незалежно від того, коли такий злочин був скоєний.
В Україні за коротким телефонним номером:  15-47 ЦІЛОДОБОВО та БЕЗКОШТОВНО діє «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, насильству стосовно дітей та сексуальному насильству пов’язаного з війною.    «Гаряча лінія» приймає звернення від усіх заявників та надає інформаційні, психологічні та юридичні консультації.
Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону:
+38 (044) 284-19-43.
Також, якщо ви стали свідком або жертвою насильства, треба телефонувати за номером 102.
Пам'ятайте, що повідомити про СНПК можна у будь-який час, а ваше мовчання може мати тяжкі наслідки, залишаючи кривдника непокараним!