До уваги суб'єктів декларування!

Дата: 13.01.2024 13:03

Законом України № 3384-IX від 20 вересня 2023 року «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» відновлено декларування доходів та майна. Одночасно стартувала й кампанія декларування за 2021-2022 роки, яка триватиме до 31 січня 2024 року.

Подані декларації підлягають автоматизованій перевірці, за результатами якої декларанту надходить довідка, яка відображає встановлені невідповідності між відомостями у декларації та реєстрах. При цьому, встановлення невідповідностей не означає, що зазначені у декларації відомості є неточними, але свідчить про те, що дані відрізняються.

Поширеними є випадки встановлених невідповідностей в інформації щодо місця реєстрації декларанта. Тож, наполегливо рекомендуємо, перед поданням декларацій про доходи та майно, перевірити в реєстрі територіальної громади інформацію про місце вашої реєстрації на предмет коректності внесених даних.

Звертаємо увагу, що Довідка за результатами автоматизованої  перевірки не дає підстав для подання виправленої декларації, та може бути використана при заповненні декларацій наступних періодів або виправлення даних в реєстрах (якщо вони виявились не актуальними).