Рубрика "Фото з Громади"

Дата: 30.01.2024 16:34

«Чумацький колодязь»

Недалеко від будови Старомайорського старостинського округу, раніше стояла невеличка хатка – мазанка, в дворі якої знаходився колодязь.
«В сиву давнину по цій дорозі, через хатку мазанку проходив «чумацький шлях».
А шлях у чумаків був довгий, часом важкий. І ставали вони на поставу саме біля цього колодязя. Дуже вже їм смакувала чиста та прозора вода. Колодязь був дуже глибокий. Говорять люди, що знаходилися сміливці, які забиралися влітку на дно колодязя вдень і бачили зорі в небі. А ще точились  біля чумацького колодязя безліч розмов про походи козаків, про їхні пригоди про їхнє сімейне життя…»
Говорять люди, що вода має здатність все пам'ятати. Здається, що це дійсно так. Бо пройшли роки а ми все пам’ятаємо, як виріс на цьому подвір'ї, смакував цю воду хлопчик, який теж мабуть бачив зорі в небі і став живою легендою села. Це Борис Якович ЛАСТОВЕНКО наш знаменитий  поет, земляк.