Рубрика "Фото з Громади"

Дата: 29.02.2024 09:13

Рубрика "Фото з Громади"

Село Багатир - засноване грецькими поселенцями із сіл Лака і Богатир, що в Криму, у 1779 році, на лівому березі річки Вовча. У 1780 році була збудована на території села Багатир Церква Преображення Господнього, з портиками та колонами в грецькому стилі. Жителі всіх прилеглих поселень збиралися у церкві де знаходився чудотворний хрест, який допомагав як вважалося від захворювань, (історичною пам’яткою є легенда про закопаний золотий хрест зруйнованої (підірваної) церкви у 1934 році, який досі не був знайдений на території села).