Діти мріють повернутися на Батьківщину.

Дата: 12.04.2024 09:04

З початком повномасштабного вторгнення РФ та розгортання активних бойових дій на території Волноваського району, постало питання евакуації вихованців Великоновосілківського центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Управління у справах молоді землі Мекленбург - Передня Померанія, що знаходиться у Німеччині, запропонувало прихисток та житло для 32 вихованців центру. З 1 липня 2022 року діти проживають у мальовничому, курортному містечку Іккермюнде. Для них створено всі необхідні умови для  навчання та розвитку.
Уже другий рік вихованці центру вивчають німецьку мову та продовжують дистанційне навчання у Великоновосілківській гімназії. За цей час з'явилися нові друзі як з України так і з Німеччини. Часто проводяться сумісні святкові заходи, конкурси, змагання. Особливе місце в організації дозвілля дітей займає  фонд «Дарувати дітям мрії», який забезпечує проведення екскурсій в інші міста Німеччини.
Склад працівників, які супроводжують дітей, невеликий, але вони все ж таки  змогли зберегти найкращі традиції центру.
Діти з задоволенням відпочивають  на морі, грають у футбол на місцевому стадіоні, займаються творчою діяльністю. Вихователі організовують виставки їхніх робіт: малюнки, поробки, картини з бісеру. Особливо діти полюбляють майстер-класи куховарів, пекарів. До яких залучаються  друзі.
Поряд з тим діти постійно цікавляться новинами з України. Вони згадують довоєнне життя  центру у Великій Новосілці. Їхніми руками  створено куточок «Україна – моя країна», який щоденно нагадує про рідний край. Україна завжди у серці кожного з них. Діти мріють повернутися на Батьківщину.