Дата: 26.06.2024 10:12

День кримськотатарського прапора є важливим культурним та історичним святом для кримськотатарського народу. Ця щорічна подія, що відзначається в Україні щорічно 26 червня, символізує єдність, боротьбу за свободу і право на самовизначення.

З 2010 року кримські татари відзначають День кримськотатарського прапора саме 26 червня. Прапор із жовтою тамгою (печаткою) на синьому полі символізує національне відродження кримських татар. Синій колір символізує небо і мир, а тамга є історичною емблемою правлячої династії Кримського ханства.                                            День кримськотатарського прапора – це не лише вшанування національного символу, це також день пам’яті, єдності та опору. Прапор уособлює незламний дух кримськотатарського народу та його непохитну боротьбу за свободу і самовизначення. Поки світ продовжує стежити за подіями в Криму та в Україні, кримськотатарський прапор залишатиметься потужним символом надії та стійкості.