Великоновосілківська селищна військова адміністрація Волноваського району Донецької області
Донецька область, Волноваський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Рубрика "ПРАЦІВНИКИ КУЛЬТУРНОГО ФРОНТУ"

Дата: 09.11.2024 09:35
Кількість переглядів: 20

Фото без опису

Рубрика "ПРАЦІВНИКИ КУЛЬТУРНОГО ФРОНТУ" Букіна  Людмила Миколаївна народилася 1951 році в селі Красний Кут Янісольського району Донецької області. В селищі Кураховка Селидівського району закінчила середню школу. В дитинстві та юності займалася музикою, вокалом, малюванням,  писала вірші та мріяла про театр. 
Закінчила  Київський Державний інститут культури імені Корнійчука факультет – режисура масових свят. 1974 рік - після закінчення училища культури працювала в селах  Пречистовка та Максимівка Марьїнського району.   4 роки працювала у Великій Новосілці директором районного культурно-спортивного комплексу. Потім, місто Донецьк –  старший науковий співробітник   наукового відділу Донецького науково-методичного центру народної творчості. Закінчивши курси фольклористів у Києві,  зайнялася  пошуковою діяльністю .Їздила в експедиції по області, інколи по Україні. Збирала етнографічний матеріал з українського фольклору, писала сценарії на основі знайденого та записаного етнографічного матеріалу, а ще нариси, статті, які публікувалися в обласних виданнях. Брала участь в організації та проведенні обласних науково – практичних конференцій з фольклору та  у республіканських конференціях  у м. Харкові. У цьому ж  році стає членом обласної спілки фольклористів.
Читає лекції з фольклору на курсах підвищення кваліфікації  для вчителів та працівників культури.  Невдовзі у 1995 році завдяки спонсорській допомозі українського товариства «Відродження», виходе авторська збірка сценаріїв на допомогу сільським закладам культури «Від Різдва до Миколая», яка викликала позитивні відгуки фахівців.      
Букіна Л.М. переїздить в село Іскра Великоновосілківського району. 1998 рік ( по 2009 р.)– на базі Іскрівського сільського Будинку культури   створила народний пошуково-дослідницький фольклористичний гурт «Колиска», в репертуарі якого окрім автентичних народних пісень було відроджено  весь річний цикл календарних свят, звичаїв та обрядів. Гурт «Колиска» неодноразовий переможець чисельних міжнародних  і Всеукраїнських фестивалів та конкурсів, дворазовий володар нагороди Гран- прі, учасник телепрограм «Чиста криниця» обласного телебачення, радіопередач та гість республіканського телеканалу «Культура» у м. Києві (2004). Крім свого колективу «Колиска» з  2003 по  2006  рік  Людмила Миколаївна курирує вокальний ансамбль «Перевесло»  Державного аграрного технікуму Луганського НАУ у місті Слов’янську, готуючи його для участі у щорічному  Всеукраїнському фестивалі  художньої творчості  «Софіївські зорі» у місті Умані Черкаської області 2005 рік – у виконанні гурту «Колиска», в студії обласного комітету радіомовлення записано диск з обрядовими піснями, який ліцензійно було видано у м. Києві  і  зараховано  до «Золотого Фонду України».
Результатом плідної співпраці у пошуковій роботі з кандидатом мистецтвознавства, доцентом Тюріковою О.В., рішенням вченої ради ДДМА ім.. Прокофьєва (м. Донецьк) у 2005 році вийшло з друку наукове видання  -  «Музичний фольклор Донбасу: весільні пісні» в яке увійшли 47 одиниць весільних пісень  та етнографічний матеріал весільного обряду, знайдених та записаних Букіною  Л.М. в селі Іскра Великоновосілківського району Донецької області та 50 весільних пісень, записаних в селі Маринівка Шахтарського району Донецької області. 
2008 рік – виходе чергова збірка сценарних матеріалів народних українських звичаїв, обрядів, календарних свят, відроджених та побутуючих в селі Іскра - «Благослови, Берегине, всю нашу родину», у 2010 році ця збірка була надрукована вдруге, увійшовши  в науково-популярне видання «Скарби Донеччини». 
У 2009 році за вагомий  особистий внесок у розвиток  української культури  Букіна Людмила Миколаївна  Указом Президента України отримала звання – «Заслужений працівник культури України».

У 2009 році Букіна переїздить до ВеликоїНовосілки і працює провідним методистом районної інформаційно-методичної служби відділу культури,  Великоновосілківської райдержадміністрації. Тут Букіна Л.М. стає автором трьох великих творчих проектів «Ми Купайла носимо – вас на свято просимо», «Різдвяні передзвони» та «Колесом Сонце вгору йде», два з яких отримують статус «обласний». Між іншим продовжує наукову роботу по виявленні та дослідженні елементів нематеріальної культури спадщини Великоновосілківського краю, два з яких занесені до обласного переліку. 
Почату справу в культурі продовжують дві доньки – Єгорова Олена , доречи засновник та керівник танцювального колективу «Карамельки» та народного вокального ансамблю «Намисто». Мотузко Марина Олександрівна – керівник народного театру малих форм «Колесо» комунального закладу «Великоновосілківський селищний Будинок культури». Династія культпрацівників живе і працює, віддаючи обраній професії своє вміння, досвід, серце та бажання творити красу і добро заради людей і для людей.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь