ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Для забезпечення населення медичною допомогою у Великоновосілківській територіальній громаді функціонує 2 заклади охорони здоров’я: комунальне некомерційне підприємство «Великоновосілківська центральна районна лікарня» - єдиний багатопрофільний заклад, який надає цілодобово екстрену (невідкладну) та спеціалізовану медичну допомогу мешканцям, та КП «ВСР «Великоновосілківський центр первинно медико – санітарної допомоги». Ці заклади прийнято на баланс громади в 2021 році і вони надають медичні послуги не тільки мешканцям Великоновосілківської громади, але й мешканцям Старомлинівської та Комарської громад. Для забезпечення фінансування та функціонування закладів передбачено спільну бюджетну програму на ці три громади.

На території ради діють 14 ФАПів, на утримання яких передбачено 2640,4 тис. грн.

Ліжковий фонд Великоновосілківської центральної районної лікарні станом на 01.01.2019 складав – 135 ліжок. З 28.05.2019 року згідно розпорядження голови обласної державної адміністрації, керівника військово – цивільної адміністрації від 22.10.2018 року № 1281/5-18 заклад комунальна лікувально – профілактична установа Великоновосілківська центральна районна лікарня реорганізована в комунальне некомерційне підприємство «Великоновосілківська центральна районна лікарня». 28.05.2019 року були внесені зміни до структури КНП «Великоновосілківська ЦРЛ» , а саме: ліжковий фонд скорочено на 40 ліжок та складає 95 ліжок. Планова потужність консультативно – діагностичної поліклініки – 348 відвідувань за зміну. Медичну допомогу населенню надають 72 лікаря, з них 22 лікаря ЦПМСД.

Є рентген-кабінет, флюорографія, МРТ, клінічна лабораторія. Працюють хірургічне, терапевтичне, гінекологічне, інфекційне відділення, є пологовий будинок.

В ЦПМСД медичну допомогу населенню надають 22 лікаря, з них лікарів ЗПСМ -16. Укомплектованість лікарями на 01.01.2021 складає 61,3%.

Прийом лікарями ЦПМСД здійснюється за напрямками: педіатричний, терапевтичний та прийом сімейного лікаря. В кожній амбулаторії проводиться функціональна діагностика (електрокардіографія, спірометрія).

Значна увага приділяється створенню умов для підвищення якості лікування, своєчасної діагностики та профілактики захворювань. Виявляємість туберкульозу при профогляді станом на 01.01.2020 склала 30% (2018 рік – 60,0%). Виявляємість онкопатології при профогляді складає – 43% (2018 рік – 31,7,0%).

В закладах охорони здоров’я громади надається доступна, комплексна, адаптована до потреб населення медична допомога. Значна увага приділяється забезпеченню медичною допомогою пільгових категорій населення, в першу чергу ветеранів ВВВ та учасників ООС.

Після проведення капітального ремонту лікувального корпусу Великоновосілківська центральна лікарня виходить на новий якісний рівень обслуговування пацієнтів – відтепер до їх послуг нові приміщення, що обладнані сучасною апаратурою, яку лікарня закупила в 2018- 2019 роках. Це 5 сучасних стоматологічних установок, апарат для лапароскопічних операцій, електрокардіографи, дентальний рентген-апарат, обладнання для лабораторії, фізіотерапевтичного кабінету, та інші.

Розпочата робота по впровадженню медичної інформаційної системи EMCiMED (в 2020 році місцевим бюджетом виділено 726 тис. грн.).

У смт Велика Новосілка працює 6 аптек та аптечних пунктів. Аптеки працюють з 8-00 до 20-00.

Діє бюджетна програма «Безкоштовні ліки», яка фінансується з місцевого бюджету. Сума програми 372 700 грн на 2021 рік у розрізі трьох громад. Сума від Великоновосілківської селищної ради складає 229 400 грн. Ці кошти направляються на компенсацію витрат вразливих груп населення на життєвоважливі ліки.

Проблема з витратами на лікування частково вирішується через Національну службу здоров’я України та бюджетну програму охорони здоров’я Великоновосілківської селищної ради (надання безкоштовних медичних послуг або медичних послуг за пільговими цінами для вразливих прошарків населення).

КНП «Великоновосілківська ЦРЛ»

КП «ВСР «Великоновосілківський ЦПМСД»