Відділ культури, сім’ї, молоді та спорту Великоновосілківської селищної ради.

Відділ культури, сім’ї, молоді та спорту Великоновосілківської селищної ради.

Основними завданнями  відділу  є забезпечення реалізації державної політики в галузі культури,  охорони культурної спадщини, з питань сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту на території селищної ради.

Мережа закладів культури селищної ради  складає 31 заклад:

• Народний музей історії смт Велика Новосілка;
  • КЗ «Публічна бібліотека» Великоновосіллківської селищної ради та 12 філій;
  •  Початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад Великоновосілківська музична школа;
  • 2 – сільських луба;
  • 2 – сільських Будинка дозвілля;
  • 10 – сільських Будинків культури;
  • 1-  селищний Будинок культури.

В клубних закладах функціонує 83 аматорських формувань, з них для дітей та підлітків - 49. Учасники всіх клубних формувань, їх число становить 1317, люди різного віку, фаху та морально – етнічним поглядам.  В громаді працюють 5 народних колективів:

• Народний вокальний ансамбль « Майорчанка» Старомайорський СБК;
  • Народний театр української пісні «Україночка» Времівський СБК;
  • Народний ансамбль грецької пісні «Тирнихор» Великоновосілківський селищний Будинок культури;
  • Народний театр мініатюр «Колесо» Великоновосілківський селищний Будинок культури;
  • Народний вокальний ансамбль «Намисто» Великоновосілківський селищний Будинок культури;

Важливу роль у культурному розвитку, підвищенні ролі українських культурних практик відіграє розвиток аматорського мистецтва збереження  і популяризація народних традицій.

Виконанню цих завдань чималою мірою сприяли культурно – мистецькі заходи проведені у 2021 році культурно-освітніх та розважальних заходів - 400,  з них 50  селищних, участь у 4 Всеукраїнських, Міжнародних фестивалях та конкурсах.   З тематичними програмами  колективи Андріївського, Розливенського, Благодатненського, Времівського, Старомайорського сільських Будинків культури  та Великоновосілківського селищного виступили на 7 святкових заходах. У обласному фестивалі історичних реконструкцій «Дике поле. Шлях до Європи»,  обласному святковому заході культурно-мистецький     проект «Етно-Вікенд» прийняли участь  народний ансамбль грецької пісні «Тирнихор», майстри декоративно-ужиткового мистецтва та клубні заклади. У вересні творчі колективи  громади прийняли участь у Всеукраїнському фестивалі грецької культури «Мега Йорти»  (м.Маріуполь). У жовтні місяці народний вокальний ансамбль  «Намисто» прийняв участь у обласному фестивалі «Революція пісенності». Учасники художньої самодіяльності Времівського СБК, Багатирського, Шахтарського, Благодатненського, Великоновосілківського СБК, Великоновосілківської музичної школи  прийняли  участь у Всеукраїнському національному Сорочинському ярмарку. Творчі колективи Великоновосілківського СБК: народний театр мініатюр «Колесо» прийняв  участь у дистанційному Міжнародному багатожанровому фестивалі мистецтв «Сонячні промені» (Лауреати 1 премії), народний вокальний ансамбль «Намисто» прийняв участь у дистанційному Міжнародному вокальному конкурсі «Favorites Voсal», Франція, Україна, Іспанія. - отримав - ГРАН – ПРІ, народний ансамбль грецької пісні «Тирнихор» стали Лауреатами І ступеню. Початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад Великоновосілківська музична школа – учасник  Всеукраїнських та Міжнародних   дистанційних фестивалів, конкурсів (м.Одеса, м.Світловодськ, м.Запоріжжя).

Починаючи з березня місяця поточного року відділом культури Великоновосілківської селищної ради було оголошено та проведено декілька всіляких творчих акцій, конкурсів, флешмобів, челенджів та свят, а саме:  щорічний конкурс читців «Іду душею до Тараса», челендж  під назвою  «Я в серці маю те, що не вмирає» присвячений відомій українській поетесі Лесі Українкі, творча акція «Європа в нашому селі», присвяченій Міжнародному Дню Європи.

З метою відродження, підтримки та популяризації народних традицій було оголошено та проведено творчий  конкурс традиційної культури «Ой, Троїця, зелен-свято!». Дев’ять з 15-ти  сільських  закладів  культури нашої територіальної громади прийняли участь у творчій акції   «Родинні скарби Великоновосілківщини».

Майже всі заклади культури продемонстрували відвідувачам та членам журі найпопулярніші страви свого села у конкурсі «Смачні традиції на тарілці», який став складовою частиною великого свята, пов’язаного з ювілейною датою Дня  Незалежності України.

І завершує 2021 рік ще один творчий конкурс з вокального мистецтва -  «Пісенний Зорепад». Пройшов перший відбірковий тур конкурсу, обрані учасники заключного гала-концерту, де будуть виявлені переможці.

На базі Времівського сільського Будинку культури   працює творче любительське об’єднання «Натхнення» кількість учасників яких складає понад 70 майстринь. Творче об’єднання є учасником всіх селищних, обласних та міжнародних фестивалів, конкурсів.

Єгорова Олена Олександрівна – начальник відділу культури, сім`ї, молоді та спорту селищної ради, 09906237 70, [email protected]