Заклади культури та дозвілля

В громаді широко розвинена мережа колективів художньої самодіяльності, є окремі виконавці-вокалісти. Всі колективи громади беруть активну участь у культурно-мистецьких заходах на території громади та за її межами (як у Донецькій області, так і по всій Україні). Колективи національного спрямування до пандемії брали участь у виступах за кордоном.

Є Центр дитячої та юнацької творчості, який надає послуги школярам та дошкільнятам – широкий спектр гуртків. В ЦДЮТ відсутній пандус, що ускладнює доступ маломобільним групам людей. Стадіон – сучасний, добре обладнаний, з критою тренажерною залою. Є спортивні секції: карате, футбол, тренажери та заняття з фітнесу для жінок. Спортивних секцій для дівчат немає.

У с. Нескучне працює меморіальний музей В.І.Немировича-Данченка та М.О.Корфа, в який немає архітектурного доступу для маломобільних людей. Є доступ для людей з вадами зору (спеціальна програма для гул-карт). У с. Времівка є сільський будинок культури. В СБК функціонує бібліотека, народний краєзнавчий музей, творче об’єднання «Натхнення», театр народної пісні «Україночка» (в якому беруть участь, зокрема, люди літнього віку і ВПО), танцювальний гурток для молоді. Поряд з будинком культури є невеликий загальнодоступний спортивно-ігровий майданчик.

У смт Велика Новосілка проживає значна кількість представників греків. Жінки-гречанки збираються разом, з метою збереження своїх національних звичаїв та традицій. На сьогодні гостро стоїть питання приміщення для їхніх зустрічей, особливо взимку.

В 15 населених пунктах громади є будинки культури або сільські клуби. Головна проблема всіх закладів – оновлення обладнання і відсутність достатнього фінансування для проведення капітальних ремонтів, опалення в зимовий період. І якщо у Великоновосілківському будинку культури проводилися ремонти та закуповувалося обладнання за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги та коштів грецьких громадських організацій, то в інших закладах такого фінансування не було і тепер це є нагальною проблемою. Більшість закладів активно функціонують в весняно-осінній період, проте через вказані причини практично зачинені взимку.

Діє широка мережа сільських бібліотек, яка користується популярністю, оскільки є осередками культури в селах. Крім, власне, бібліотечного обслуговування у всіх бібліотеках встановлено проводовий високошвидкісний інтернет, в деяких з них є обладнання для вільної роздачі інтернету всім бажаючим.

Народний музей історії смт Велика Новосілка

Народний музей історії смт. Велика Новосілка був заснований 16 травня 1961 року. Починався він з музейної кімнати в селищі Времівка, але з часом експонатів ставало все більше, тоді рада музейної кімнати прийняла рішення про переведення її в краєзнавчий музей селища Велика Новосілка. Деякий час він діяв в місцевій середній школі №2, пізніше під приміщення для музею було виділено будинок по вулиці Пушкіна. У 1968 році музею було присвоєно звання «народний», тоді ж його експозицію перевели в колишній будинок піонерів по вулиці Жовтневій.

20:39 06.12.2021